Yunan tanrısı poseidon nasıl çizilir

Yunan mitolojisinde Poseidon en belirgin olarak denizin tanrısı ve gökyüzünün tanrısı olan Zeus’un kardeşi olarak biliniyordu. Poseidon, aynı zamanda Yunan mitolojisinde atların ve depremlerin tanrısıydı. Poseidon’un resmini çizmeye kalkıştığınızda, bu belirli unsurlar resminize eskizinize veya çizgi-sanatsal yorumlamaya açıklık kazandırmak için birkaç farklı yolla dahil edilebilir.

Poseidon’un cesedini çiz. Poseidon büyük gövdeli ve kaslı bir insan olarak tasvir edilmiş, bu nedenle geniş bir göğüs bölgesi, kalın bacaklar ve büyük kolları olmalıdır. Çizgi sanat çizimi, kuadriseps, pazı ve karın bölgelerindeki büyük musluğun ana hatlarını içermelidir; tam bir çizim, çizimde görülen tüm kas gruplarının daha ayrıntılı gölgelerini ve vurgularını içermektedir

Poseidon’un yüzünü çiz. Poseidon genellikle kare çene ve güçlü, keskin yüz özellikleri ile kardeşi Zeus’a benzer şekilde tasvir edilmiştir. Yüz tamamlandığında, tam bir saç başlığı ve sakal ve bıyık ekleyin.

Poseidon’un ellerinden birine üçgen ekleyin. Üç kişilik, izleyicilerin deniz tanrısının resimlerini kolayca tespit etmesine olanak tanıyan öğelerden biridir.

Poseidon tasvirlerinde başka tutarlı bir unsur olduğu için yalnızca portre amaçlı bir çizim yapmıyorsanız resminize at ekleyin. Bazen atlar bir deniz kabuğu arabası çekiyor ve dalgaların çarpılmasından ortaya çıkıyor; diğer zamanlarda at başı ve ön bacakları ile denizatı andıran bir kuyruk bölümü kombinasyonu ile tasvir ediliyor.

Poseidon giyinmiş gibi nadiren tasvir edilir. Bazen, hafif bir örtü veya stratejik olarak yerleştirilmiş bir dalga, uygunluk uğruna Poseidon’u örtecektir, ancak çiziminizde geleneksel giysilerden kaçınılmalıdır.