yetenek gösterisini nasıl emce alabilirim?

Yetenekli şovlar çoğunlukla amatör üretimlerdir ve eylemler her zaman beklendiği kadar eğlenceli olmaz, emcee veya ev sahibi şovun başarısı için çok önemlidir. Her eylemi tanıtmak yalnızca emce’nin işi değil, aynı zamanda izleyicinin tepkisini de gözler önüne seriyor ve gerekirse onları eğlendirmeye çalışıyor. Ayrıca, zamanın üzerinde durmaktan ve hatta sahnede donmuş bir harekete dokunmaktan da sorumludur. Yukarıdakilerin hepsini tarzla nasıl yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin ve kalabalığın elinden yemesini sağlayın!

Hazırlanışı yapın. Şovdan önce yapılacak duyurular varsa listeden kendinizi tanıyın, böylece onları okumadan ve robot gibi sondaj yapmaktan çok kısa bir süre önce gösteriden çıkarabilirsiniz.

Oscar’da Hugh Jackman’dan bir ipucu alın ve kendi showstopping numaranızla şovu açın. Numaranızın harika olacağından eminseniz o zaman gidin! Bu, gece için olumlu bir ton belirleyecek ve dinleyicileri muhteşem bir havada bırakacak ve onları diğer eylemlere daha fazla duyarlı hale getirecektir

Açılış numaranızı, ilk hareketinizin tanıtımına yapılan alkışlardan ötürü ayırın. Eğer doğal olarak komik iseniz, komik ol, eğer hayır, endişelenmeyin, sadece kendiniz olun. Her şey komik gelmek zorunda. Şakalarınızı kimseye hakaret etmeden kişiselleştirmeye çalışın. Bu, sanatçıları tanıyan kalabalığın içinde hissedeceğini ve gösteri keyfini arttıracağını, çünkü şakayı “hissedeceklerini” sağlayacaktır.

Zamanı doldurmaya hazır olun. Bir sanatçı kostüm değişikliği yapamaz veya sahne korkusu alamaz. Her durumda, kitleyle etkileşim kurmak için zamanı kullanın. Kalabalığı bilmek yardımcı olacaktır. Her şey başarısız olursa, birinin yıldönümünü kutlamış olup olmadığını sorun. Çiftin kutlu olsun ve en uzun evli çiftin bulunması için yola çıkın. Onlara tavsiye isteyin veya evlilik hakkında kendi esprilerinizi yapın. Bir sahne sanatçısı dondurulmuşsa bu bitleri de kullanabilirsiniz.

Mizah için fırsatları yakalayın. Her canlı şovun yanlışlıkla beklenmedik anları vardır; bunların çoğu, dikkat ederseniz doğaçtan espriler için kullanılabilir. Dinleyicide ağlamayı bırakmayacak bir bebek ya da tiyatro boyunca yankılanan son derece yüksek bir ambulans, hatta izleyici üyesi emcee ederken tuvaleti kullanmaya kalktığında bile armağanlar var. Onları yem için kullanın ve uyanık olun!

Eğlenin ve sakin olun. Nefes alıp nefes alıp veremeyeceğinizi, izleyicilerin eğlenileceğini unutmayın. Ruh haliniz bulaşıcı olacaktır. Unutmayın ki işler ters gittiğinde gerçekten yanlış gitmiyorlar, size komik materyal veriyorlar! Bu zihniyetle endişelenmenize gerek yok. Gevşek ol!