Yaşam giderlerini nasıl tahmin edebilirim?

Yaşam masraflarını tahmin ettiğinizde, yiyecek ve barınak gibi temel ihtiyaçlarınıza ek olarak, ısı ve sıcak su için elektrik ve gaz gibi tesislerin maliyetini dahil etmeniz gerekir. Yaşam masraflarını tahmin etmek, bir bütçe geliştirmenize yardımcı olmak için gereklidir ve her ay getirmeniz gereken minimum gelir miktarını belirlemenize yardımcı olur.

Fayda faturalarınızı altı aylık bir süre için toplayın. Hizmet giderleri faturaları soğuktan sıcak aylara kadar dalgalanma eğilimindedir. Altı aylık faturalara sahip olmak, yaşam masraflarınızı tahmin ederken bu maliyet dalgalanmalarını eklemenizi sağlar.

Ortalama olsun. Yardımcı hizmetlerinizin maliyetinin ortalamasını almanız, kamu hizmetleri giderlerini fazla veya fazla tahmin etmemenizi sağlar. 1. adımda topladığınız faturaların altı ayından her bir faturanın masrafını ekleyin. Toplam aylık ortalama kullanım giderinizi elde etmek için bu rakamı altıya bölün.

Evinizin ödemesini ekleyin. Ev ödemenizi eklemeniz veya her ay ödediğiniz toplam tutarı temel yaşam masraflarınızın karşılığında alabilmeniz için kamu hizmetlerinde ödediğiniz ortalama tutara kiralamanız gerekir.

Aylık bakkaliye hesabınızı tahmin edin. Besin, açıktır ki, gerekli bir yaşam masrafıdır. Her hafta bakkaliye harcadığınız miktar dalgalandığından, bu maliyeti tahmin edebilirsiniz. Haftalık olarak ne kadar harcadığınıza karar verdikten sonra, bu rakamı dört ile çarpın ve Adım 3’te hesapladığınız rakama ekleyin.

Gerekli tıbbi masrafları ekleyin. Sağlıklı kalmak zorunda kalmanız gereken reçeteli ilaçlar gibi aylık tıbbi masraflarınız varsa, bu masrafları tahmini yaşam masraflarınıza dahil etmeniz gerekir.

Evinizle ilişkili her türlü ekstra masrafları daima dahil edin. Bu gerekli maliyetler, ev sahipleri birliği (HOA) ücretleri ve ev sahibinin veya kiracının sigortası gibi öğeleri içerir.