Yaralı bir dizin olduğunda egzersiz nasıl yapılır

Dizim herkesinkiyle aynı çığlık öyküsünü çığlık atıyor: Üzerime oturduğumda, bacaklarımı geçerken, egzersiz yapmaya çalışırken herkesin en şiddetlenmesinden dolayı merdivenlerden yukarı ve aşağı inmek acıyor. Dizinizi kalıcı olarak hasar alan bir yaralanmaya uğradıysanız, ya da oynamak istediğinizde kendisini alevlendirmeyi seven bir dizin varsa, egzersiz yapmanın ve dışarıdaki güzel bahar havasından en iyi şekilde faydalanmanın yolları var. İşte bazı fikirler.

Merdane Bıçağı: Merdane kuşağı, özellikle koşu veya koşu gibi dizlere o kadar çok rahatsızlık verici değil, özellikle ılımlı bir mesafe ve zaman için yapılırsa. Bunu düz seviyedeki kaldırımlara ve izlere bırakabilir veya kendinizi bir tepe veya iki yöne itebilirsiniz. Her iki durumda da, arka uç kaslarınızı ve kuadriseps’inizi inşa ediyorsunuz, bu da diğer durumlarda dizlerinizden gerilime yardımcı olacaktır.

Bisiklet sürüşü: Bisikletinizi daha düşük bir dişliye tutmak, az ağrı ile oldukça uzun mesafelere binmenizi sağlayabilir. Geçtiğimiz bisiklet gezintisinde, binicilik ne kadar zor olursa pedalımı her ittiğimde dizime ne kadar çok zorladığımı fark etmemiştim. Bir tepeye çıkmak için vites değiştirdim ve hissettiğim acı tırmanışları önemli ölçüde azaltıldı.

Yürüme: Ağırlıklar ile yürümek, alışılmış jogunuza dayanamayacağınızı veya koşmadığınızı tespit ederseniz, yürüyüş zorluğunu artırabilir. Ayak bileği ve el ağırlıkları, hafiften ağırya değişen spor ve spor mağazalarından edinilebilir. Hızla yürümek ve koşarken kollarınızı gibi hareket ettirmek kalp atışınızı da artıracaktır. Ağırlıklar ve kol hareketi, çalışmalarınızın yoğunluğunu arttırır ve bir yolculuğa çıkacağınız gibi bu şekilde yürümek zorunda kaldıklarını hissedeceksiniz.

Pilates: Evde egzersiz yapmak için pilates sınıfları ve videolar, dizlerinizin aşırı ağırlaşmasına neden olmaksızın egzersiz yapmak için mükemmel bir yoldur. Diğer bacak kaslarının germe ve güçlendirilmesi, uzun vadede, dizinizin en iyi biçimde olmamasını telafi etmeye yardımcı olur. Bazı Pilates egzersizleri diğerlerinden daha iyi huyludur ve daha ileri olanlar, kalori solumak ve kalori yakmak için bırakacaktır.