vücut yağını kaybetmek için karbonhidratları nasıl yemelisin

Birçok popüler diyet karbohidrat hakkında karışıklığa neden olur. Bazı dieters, karbonhidratların vücut yağlarını boşaltma arayışlarında onlara yardımcı olup olamayacaklarını veya kilo kaybı yolculuklarındaki ilerlemelerini engelleyip engellemediklerini bilmiyorlar. Karbonhidratların insan vücudundaki etkilerini anlamak için, öncelikle tüm karbonhidratların eşit şekilde oluşturulmadığını anlamalısınız. İyi ve kötü karbonhidratlar var.

Yağ kaybı diyetinize iyi karbonhidrat ekleyin. Bu karbonhidratlar lif ve besin maddeleriyle doludur ve vücut yağını kaybetmeye teşebbüs ediyorsanız bunları ortadan kaldırmamalısınız. İyi karbonhidratların insülin düzeyleri üzerinde olumlu etkisi vardır ve bunun sonucunda yağ yakmaya yardımcı olur. Örnekler, kahverengi pirinç, çelik kesilmiş yulaf ezmesi, kino ve kepekli buğday gibi tahıllar içerir. Yams, tatlı patates, kışlık çörekler, bezelye, baklagiller, renkli elyaflı sebzeler, süper meyveler, yapraklı yeşil sebzeler ve turpgiller de iyi karbonhidrat olarak kabul edilir. Vücut yağınızı kaybetmeye çalışıyorsanız, karbonhidrat alımını bu listede bulunan gıdalara sınırlamaya çalışın.

Kötü karbonhidratlardan kaçının, çünkü vücut yağlarını kaybetmenize yardımcı olmazlar. Bunlar rafine edilmiş ve doğal besin maddelerinin ve liflerinin çoğundan arındırılmış işlenmiş karbonhidratlardır. Kötü karbonhidratlar genellikle boş kalorili yiyeceklerdir. Vücudunuz bu boş kalorileri ekstra vücut yağı haline getiren bir yöntemle işler. Kötü karbonhidratlar, çoğu pişmiş mal, atıştırmalık yiyecek, beyaz ekmek, beyaz pirinç, makarnalar ve şekerli soda gibi sindirimi kolay olan gıdaları içerir.

İyi yemek seçimi yapmak için önünüzü planlayın. İyi karbonhidrat çeşitliliğine sahip olduğunuzdan emin olmanız durumunda yoğun bir yaşam biçimine iyi karbonhidratlar eklemek çok kolaydır. Kötü karbonhidratları yemek dolabınızdan veya kilerinizden alın ve iyi karbonhidratlarla doldurun. Atıştırmalıkları almaya çalış, böylece satış makinesindeki kötü karbonhidratlardan hoşlanmazsınız. Ayrıca, bir su şişesi paketi unutmayın, bu nedenle içki şekerli gazlı içecekler için düşmeyeceğim.