ücretsiz veya ucuz konserve kavanozları nasıl bulunur

Kavanozlarda konserve yiyecekleri, meyveleri ve sebzeleri daha uzun süre yenilebilir ve lezzetli tutmak için iyi bir yoldur. Ancak konserve için gereken kavanozlar ucuz değil. Ball ya da Kerr’den toplanan kavanoz kavanozları, basınçlı tepsi yanında konserve yapma konusunda ikinci en pahalı yatırımı oluşturuyor. Konserveki amaç kavanozlarda yiyeceklerin muhafaza edilmesi veya muhafaza edilmesi olduğundan her zaman daha boş kavanozlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kavanoz yıllarca sürdüğü için, onları satın alarak kullanmanız size bir miktar para kazandıracaktır.

Kırsal alanlarda garaj satışları arayın. İnsanların kendi meyve ve sebzelerini yetiştirdikleri alanlarda konserve kavanozları ve malzemeleri tedarik etme ihtimaliniz yüksektir. Bazen koşullar, bu kişilerin tüm konserve araç gereçlerini satmasına neden olur. Sebep ne olursa olsun, kavanozları, kapakları ve bazen de baskı altına alınanlarını atmak zorunda kalıyorlar.

Şehrin yakınında Goodwill ve Salvation Army mağazaları ve bit pazarı gibi yerel tasarruf mağazalarına başvurun. Herhangi bir satışa hazır olup olmadığını sorun. Bir garaj satışı, konserve kavanozlarından kurtulmak için değil, onları atmak yerine işe yaramazsa, bazı insanlar hayır kurumlarına bağışta bulunurlar. Çoğu zaman, dolar için kuruşlar için bir bardak ve küp boyutundaki kavanoz bulabilirsin.

Konservasyon sezonu sona erdiğinde perakende satış mağazalarının temizlik özel ürünlerini kontrol edin. Konserveleme, hasat edilen meyve ve sebzeler için düşüş sırasında gerçekleşir. Kış aylarında, insanlar konserve ürünleri yediğinde, kırsal alanlardaki perakende devleri, pektin, yüzük, kapak, kavanoz ve kavanozlarda temizleme özel ürüne sahip olacaklar. Wal-Mart, isim markalarından daha ucuz olan konserve kavanozlarının kendi markalarını bile yapmaya başlamıştır. Önümüzdeki sezon yüzlerce cam kavanozu depolamak yerine, onları diğer eşyalar için yer açmak için mağazadan çıkarmak için işaretleyin.

Arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşun. Konserve kavanozlara gözlerini koymalarını söyle. Şimdi şehir genelinde harika fırsatlar arayan sadece iki gözünüzden fazlası var. Garaj satışları ve bit pazarı sık sık arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşun.

Evde kullanmak üzere satın aldığınız kavanozları yıkayın ve tekrar kullanın. Bu kavanozları, yüksek sıcaklık ve basınçta patlayabilecekleri basınç kutularını kullanmayan su banyosu konservelerinde kullanın. Bu kavanozlar jöle veya asitleme için kullanılabilir.

Çevrimiçi kaynakları ara. Craigslist, Oodle ve Kijiji birçok ürün satışı yaptı ve bu siteleri konserve kavanoz satan insanlar için kolayca arayabilirsiniz. Konserve kavanoz arayan bir reklam da gönderebilirsiniz.

Ball Canning Jars’ın Facebook sayfasındaki “Beğen” butonuna tıklayın. Çoğu kez kavanoz, pektin ve diğer konserve ekipmanı için ücretsiz hediye vereceğiz. Kendi yazılarından birine cevap yazan ilk kişi olun ve ücretsiz olarak bir kavanoz kazanabilirsiniz.