tung yağı finiş nasıl bitirilir

Tung yağı, ahşabın gözeneklerine nüfuz eden doğal bir ahşap kaplamadır. Neme karşı bir bariyer yaratmak için elle uygulanır ve sertleşir. Kurumuş olsa da, tung yağı parlak bir görünüm elde etmeyecektir. Tung yağı gibi nüfuz eden yağlarla cila benzeri cila elde etmek için, işlemi ahşap işçiliğinin pasta mumuyla yarı parlak bir şekilde ovuşturarak elle bir adım daha ilerletmeniz gerekir.

Pamuklu bir bezle sarılmış parmaklarınıza mermer ebadında macun mumu sürdürün.

72 saat boyunca kurutulduktan sonra mumu balya yağı macununa sürtün. Balmumu inceltmeye başlayana kadar dairesel desenleri 6 inç çapında ovun.

Daha fazla balmumu dışarı alın ve balmumu yağının yüzeyini balmumu ile örtene kadar önceki desenleri çakışan sürekli dairesel desenler ovuşturmaya devam edin. Balmumu 4 saat bekletin.

Elinde bir parça pamuklu bir bez çaktı. Teneke yağ yüzeyini bezle sertçe silinmeye başlayın; bu sefer 4 inç ileri ve 3 inç geri kısa vuruşlarla tahıl yönüne paralel hareket edin.

Tung yağı derin bir parlaklığa maruz bırakın. İlk bölüme 1 inç ile çakışan yeni bir kısma geçin ve tung yağı cilalamak ve fazla miktardaki balmumu çıkarmak için sertçe süpürmeye başlayın.

Görünüşünüzü yeni gibi görünmesini sağlamak için altı ayda bir veya istediğiniz zaman yapışkan balmumu uygulayın.