tuna balığını koşmadan nasıl yemelisin

WebMD, vücudunuz yakıt ister çünkü koşu gibi egzersiz yapmadan önce yemenizi önerir. Karbonhidratlardan, proteinlerden, sağlıklı yağlardan ve tabii ki bol miktarda sıvıdan enerji çekebilirsiniz. Reader’s Digest, orkinosun omega-3 yağ asitleri ve vitamin A bakımından zengin olduğunu ve mükemmel bir protein, demir ve diğer minerallerin bir kaynağı olduğunu, bu nedenle egzersiz öncesi iyi bir atıştırmalık olduğunu belirtiyor. Orkinos sandviçi, ekmekteki karbonhidratları protein ile birleştirerek egzersiz öncesi daha da iyi bir yemek hazırlar. Yedikten sonra egzersiz yapmadan önce 30 dakika ile bir saat arasında beklediğinizden emin olun.

Ton balığı (tercihen ayçiçek yağı içerisinde) bir kutuyu açın ve yağı lavabonun içine boşaltın.

İki dilim kepekli ekmek alın ve her tarafı düşük kalorili, az yağlı tereyağı veya az yağlı yayılmış şekilde yaydın.

Ton balığı parçalarını tereyağlı ekmek dilimlerinden birine yerleştirin ve bir bıçak veya çatal kullanarak eşit şekilde dağıtın. Birkaç marul yaprağı, salatalık dilimleri veya yarıya bölünmüş kiraz domatesleri de ilave etmek isteyebilirsiniz.

Ekmeğin diğer dilimini üstüne koyun ve bir ekmek bıçağı kullanarak sandviçi yarım ya da çeyrek olarak kesin.

Sandwich’i büyük bir bardak su ile yiyin ve bir muz ile izleyin, böylece sağlıklı Yaşam Biçimi çevrimiçi yayınlanan bir Cornell Üniversitesi çalışmasına göre, enerjinizi düzenli bir şekilde serbest bırakacaksınız.