tuğla şömine nasıl delinir?

Sert bir malzeme olmasına rağmen tuğla, porselenler gibi evlerde sık sık karşılaştığınız diğer maddelere kıyasla daha kolay delinir. Odanızın dekorunu eklemek için tuğla şömine içine dokunmanız gerekebilir. Tuğlaya sondajda etkili bir şekilde bir kütük matkap ucu ve yavaş ama sondaj gerektirir. Matkabı aşırı ısınmamak için herhangi bir sorunla karşılaşmamalısınız.

Şömine üzerinde maskeleme şeridi bulunan X’in ortasından delik açacağınız noktaya X oluşturun. Kalem ile bir X yapabilirken, tuğlalaşmak istemeyebilirsiniz.

Matkap ucunu matkapınıza sabitleyin. Bitin boyutunu belirlemek için, vidanın göbeğini bit ile hizalayın. Mil, matkap ucundan biraz daha küçük görünmelidir.

Matkabı tuğlaya bastırın. Harca koymayın. Harç zayıftır, büyük olasılıkla kopar ve ağırlığı fazla olmayabilir. Matkabı yavaş bir hıza ayarlayın. Omzuna matkapın arka tarafına basın ve delmeye başlayın. Tuğlayı delmek için iyi bir kuvvet gerekir, ancak matkap üzerindeki tüm ağırlığa basmayın, bu da bitin yerinden çıkmasına neden olabilir.

Bir kerede tuğla bulana kadar maksimum 20 saniye matkap yapın. 20 saniye sonra matkap ucunu tuğladan çıkarın ve matkabı serin tutmak için soğuk suya batırın. Matkap ucunu kurulayın ve gerekirse delmeye başlayın.