trikant prime nasıl kayıt olunur

Tricare, Birleşik Devletler Savunma Bakanlığı tarafından sunulan bir sağlık planı türüdür. Tricare Prime, kullanıcılara daha fazla kapsam ve daha fazla seçenek sunan daha gelişmiş bir plandır. Tricare Prime, aktif görevli personel, emekliler ve aile üyeleri tarafından kullanılabilir olmasına rağmen, sadece bu servise otomatik olarak üye olmazsınız. Çok spesifik bir pencerede Tricare Prime’a çok özel bir şekilde kaydolmanız gerekir.

Web tarayıcınızı açın ve Tricare Prime online kayıt formunu yükleyin (bkz. Kaynaklar).

Ekranın üst kısmındaki “Oturum Aç” ı ve ardından “Tamam” ı tıklayın. Ekranın sağ tarafındaki “Oturum Aç” düğmesini tıklayın ve hesabınıza giriş yapmak için ortak erişim kartı kimlik bilgilerinizi kullanın.

Kaydolabileceğiniz programlar listesinden “Tricare Prime” ı seçin. Yüklenen forma girin ve Tricare Prime’a kaydolmak için “Gönder” düğmesine tıklayın. Adınız, adresiniz ve birincil bakım yöneticinizin adını diğer bilgi parçaları ile birlikte sunmanız gerekecek. Kendiniz ve ailenizin diğer üyeleri için Tricare Prime tarafından karşılanacak mevcut sağlık ve tıbbi bilgileri vermeniz istenecektir.

Web arayüzünü kullanarak kayıt ücretlerinizi ödeyin (varsa). Eğer aktif görevindeyseniz kayıt ücreti ödemeniz gerekmez. Bununla birlikte, Mart 2011 itibarıyla Tricare Prime için başvuran emeklilerin bireysel sigorta için 230 $ ve aile sigortası için 460 $ ödemeleri gerekmektedir.