talep edilmemiş bir çek nasıl bulunur?

Amerikalıların çok fazla hareket ettikleri bilinen bir gerçektir. Beklenmedik iş kaybı, kariyer değişiklikleri, sağlık sorunları ya da aileye daha yakın bir yerden olma arzusu hareketliliğimizde rol oynuyor ve zamanla çoğumuzun birkaç farklı devlette yaşayabileceği ve çalışabileceği anlamına geliyor. Bu, unutulan banka hesaplarının, hizmet masraflarının iadesi ve diğer istihdamızdaki diğer çeklerin, eyalet veya federal ajansın “gayrimenkul bulunmayan mülkler” bölümlerinde daha zayıf olabileceğini gösterir. Devlet yasaları, işverenlerin ve şirketlerin nihayetinde emniyet altına almak için devlete talep edilmemiş fonlar göndermesini zorunlu kılar. Devletler bu kaynakları kamuya açık amaçlarla kullanabilir ancak geçerli bir hak talepinde herhangi bir sınırlama tüzü mevcut değildir.

Eyaletinizin mal sahibi olmayan emlak web sitesinde arama yapın. Talep Edilmemiş Mülkiyet Yöneticileri Ulusal Web sitesi, MissingMoney.com, her eyaletin çevrimiçi adresini listeler. Yaşadığınız tüm eyaletlerde talep edilmemiş çek ve diğer varlıkları aradığınızdan emin olun. Bir varlık mal sahibi olmayan mülk olarak sınıflandırıldıktan sonra, devletin yasaları, mülkün devredilmesi gerektiğinde zorunludur; ancak, bankalar, sigorta şirketleri, kredi birlikleri ve diğer finansal kurumlar, bir para ödeme veya mülk dağıtımının “talep edilmediği” hale geldiğinde kendi kurallarını takip eder özelliği.” Bu nedenle, size en yakın zamanda aktarılan parayı yakalamak için aramalarınızı her yıl en az bir kez tekrarlamalısınız.

Geri çekler için federal kurumlarla irtibata geçin. IRS, Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), Sosyal Güvenlik İdaresi ve diğer devlet kuruluşları talep ettikleri parayı kendi kurumları içinde bulunduruyor. Devletlerin aksine, Fed’ler mal sahibi olmayan mülkleri merkezileştirmemektedir, bu yüzden bunu izlemek zaman alıcı olabilir. USA.gov web sitesinde aramanız için çeşitli hükümet kaynaklarına bağlantılar bulunmaktadır.

Talep edilen bir çek veya diğer varlıkları geri almak için bir hak talebi gönderin ve mülkiyet belgesi sunun. Eyaletinize devredilen daha önceki bir işverenden talep edilmemiş parayı bulursanız, gerçekten bir eski ehliyet veya doğum belgesi gibi resmi bir kimlik belgesi formu üreterek eski çalışanınız olduğunu ispatlamak zorundasınız. Başkasına ait bir varlık iddiaları, ölüm belgesinin tasdikli bir kopyası, dayanıklı vekâletname veya emlak idarecisi olarak sizi teyit eden mektuplar gibi belgeler gerektirir.