Soğan bitkileri nasıl döllenir

Soğan bitkileri sert, 20 derecenin altında sıcaklıklara dayanıklıdırlar. Bitki kökü olarak yeraltında yetişirler ve zevkinize göre, ne kadar büyük olursa, o kadar iyi olur. Küçük soğanların daha yoğun, acı bir lezzeti vardır; daha büyük soğanların daha tatlı bir tadı vardır. Soğanı daha geniş ve sağlıklı bir şekilde yetiştirmek için teşvik etmek için onları doğru döllerken kullandığınızdan emin olun.

Soğan tohumları dikmek ve toprağın üzerine 1 inçlik gübre tabanı serpmek için gerekli olanlardan 1 inç daha derin bir açmayı kazın. Bitki tohumları, örtü ve su cömertçe.

Yeşil sürgünler toprağın üstünde filizlenene kadar bekleyin. Sürgünlerin etrafına günde yarım inçlik gübre dağıtın. Daha yarım milimetre malul ve su iyice yıkıyor, ancak toprağın hantal olmamalı. Malç ve su, gübrenin bitkilere taşınmasına yardımcı olacaktır.

Dört haftada bir her soğan bitkisinin etrafında yaklaşık bir inç gübreleme yapın. Soğan, büyümek için çok besleyici zengin topraklar gerektirir, bu nedenle düzenli gübreleme çizelgesini kesin olarak uygulayın.