rosarito plajında ​​ilkbahar molasından nasıl zevk alınır

Üniversite arkadaşlarınızla Meksika’ya bahar tatili gezisi yapmaya karar verdiniz. Organize bir ilkbahar molası gezisine katılmak yerine, kendi yolculuğunuzu planlamaya karar verdiniz. Rosarito Beach Meksika’ya yapılacak harika bahar tatili planlamanıza ilişkin ipuçları için bu adımları okuyun.

Zaman. Gerçek “Bahar Tatili” için, diğer bahar kırıcılarla aynı anda Rosarito Plajında ​​olmak istersiniz. Umarım bahar tatili, diğer kolejler gibi aynı zamana denk gelir. Değilse, Perşembe-Pazar arası gidin. Bahar molası ne olursa olsun, hafta sonları Rosarito’da daha fazla insanı çekecektir.

Gezi Süresi. Her ne kadar bir hafta cazip gelirse de, iyi bir bahar tatili gezisi için dört günün tamamı yeterlidir. Yeterli Margarita içebilir ve dört gün içinde yeterince güneşlenebilir.

Konaklama Yeri. Popüler barların ve kulüplerin nerede olduğunu öğrenin ve yakınlardaki bir otelde kalın. Popüler barlar ve turistler için kulüpler genellikle birkaç otele yakın bir yürüyüş olacak. Popüler barlar ve kulüplerin yakınlarındaki oteller daha pahalı olacak, ancak kendiniz taksi toplamanızın zorluğundan kurtarmalısınız. Ayrıca kasaba eteklerinde kalıyorum aksine şehir merkezinde kalmak daha güvenli olacaktır.

Ocak 2007’den itibaren ABD ve Meksika arasında hava yoluyla seyahat eden tüm ABD vatandaşlarının pasaportları gerekiyor. Ocak 2008’de, şart karayolu veya deniz yoluyla gelen gezginlere kadar uzanacaktır.

Konaklama Stili. Güvenli olmak için, ön kapıda güvenlik görevlisi olan daha büyük bir otelde kalmak istiyorsunuz. Ayrıca, bir havuz ve bar bulunan bir otel seçtiğinizden emin olun. Başka bir otele “gizlice” girebilme ve havuz kullanma konusunda güvenmeyin. Çoğu otelde ve havuzda muhafızlar bulunur ve bu nedenle gizlice girmek kolay değildir. Potansiyel olarak silahlı muhafızları gizlice beceremediğiniz sürece, odanızı bir havuzlu bir otelde yaptırın.

Ulaştırma. Meksika sınırının hemen kuzeyinde, kapılı bir yerde park edin ve otobüsü sınırdan geçin. Daha sonra Tijuana otobüs durağından başka bir otobüsle Rosarito’ya gidebilirsiniz. Eşyalarınızın hiçbirini otobüs durağında görmeyin. İnsanlara para vermek için cüzdanınızı dışarı çekmeyin- sorun ararınız. Otobüs durağında tuvaleti kullanmak isterseniz çeyreği getirin. Kendinizi götürmeye karar verirseniz, sınırı geçmeden önce Amerika’da araba sigortası satın alın. Meksika’da sürüş eyaletlerdeki sürüşten biraz farklı olacaktır. Meksika’da araba kullanmaya başlamadan önce hazır olduğunuzdan emin olun. İyi bir otomobiliniz varsa, sınırın üzerinden geçmeden önce bir hırsızlık önleme tertibatına sahip olduğunuzdan emin olun. Çok arkadaşınız varsa sınırdan bir de Rosarito’ya bir minibüs veya station wagon taksisi de götürebilirsiniz.

Gıda. Nerede yediğinize dikkat edin. Restoranın görünüp temizlenmediğinden emin olun. Otel yiyecekleri iyi bir otelde genellikle yemek için iyi olur. Bu mobil taco sehpalarından birinde yemek yemeyi denemeden önce yolculuğunuzun son gününe kadar bekleyin. Yeni bir ülkeye her gittiğinizde, vücudunuzun gıda içindeki farklı bakteri tiplerine uyum sağlamaya zamanının olması gerekir. Bahar tatili gezisinde yeme yemeğini ayarlamak için zamanınız yok. Eğer yerel taco’yu son güne kadar beklemeniz gerekiyorsa. Bu şekilde, en azından hastalanırsan yine de eve dönüyordun.

Su. Musluk suyunu içmeyin. Varışta hemen şişe suyu al. Sabahları içmek için şişe suya ihtiyacınız olacaktır. Gerçekten güvenli bir şekilde oynayın ve dişlerinizi de şişelenmiş su ile fırçalayın. Bahar tatili geziniz için yalnızca dört gününüz var, bu nedenle dikkatli davranmanız ve hastalanmamanız gerekir.

İçecekler. Buzsuz içeceklerini ısmarla. Barlarda ya da kulüplerde muhtemelen biri size yaklaşacak, ıslık çalacak ve boğazına tekila dökmeye çalışacaktır. Birisi size ücretsiz bir atış öneriyor gibi görünse de, tekila yuttuktan hemen sonra çekim için sizden ücret alınacaktır. Ayrıca, sökülmemekten kaçının ve sipariş vermeden önce içkinizin fiyatını alması için bara ihalesini isteyin. Her seferinde yapın. İçeceklerin fiyatı rastgele değişebilir. 2 $ ‘lık atışlarınız aniden 5 $’ lıksa, başka bir bar ihalesini deneyin.

Gece Hayatı. İlkbahar molası zamanında, genellikle bahar kıranlar için bir teşvik olarak içecek spesiyalleri sunan gecelik en az bir kulüp vardır. Gerçek bahar tatili için hangi sınıfa içki içiyenlere gideceğinizi hissedin. Sıraya girmekten kaçınmak için erken gidin. Eğer gerçekten kalabalık bir hafta sonu Rosarito’daysanız, gün boyunca kulübe gidin ve halka ne zaman hattın uzun süre başlamasını beklediğini sorun. Erken gitmelisin. İlkbahar molanızı bir kulübe girmek için sıraya dizmek için beklemek istemiyorsunuz – özellikle de her bir “bir defalık” için “tek girişli” izin verdiklerinde. Kulüplerin ayrıca bir kapak masrafı da olabilir. Ekstra para getirin.

Para. Amerikan doları, muhtemelen bahar kırıcıları çeken bölgedeki dükkanlar, barlar veya kulüplerden herhangi birinde iyi olacaktır. Böylece kendiniz para birimini değiştirme sorununuzu kurtarabilirsiniz. Bununla birlikte, döviz kurunun farkında olun ve Amerikan parasıyla ödeme yapmak için daha fazla borç alınmamaya dikkat edin.

Değerli. Eşyalarınızı evde bırakın. Bahar kırıcılar suç için bir hedef olabilir – çok içki içiyor, biraz para kazanmaya eğilimliyor ve çevrelerinden daha az farkında olabilirler. Gerekli minimum nakit miktarı ve acil durumlarda bir kredi kartı getirin. Pasaportunuzu ve ekstra değerli eşyalarınızı otelin ön masasındaki güvenlik kasasına koyun.

Sahil. Geceleri kumsalda dolaşma. Gündelik plaja giderseniz, ay ışığı gezintiye çıkmak isteyebilirsiniz, belki de sorun arar. Plaj karanlık, terk edilmiş olacak ve hiç kimse belaya girmezseniz çığlıklarınızı duyabiliyor olacaktı. Ayrıca, gün boyunca okyanusa girmeden önce suyun ne kadar temiz olduğunu bulurlar. Kimse suyun ne kadar temiz olduğunu size söyleyemezse, bunu kötü bir işaret olarak alıp bunun yerine havuza yöneltin. Eğer dışarıda güzel bir gün olursa ve hiç kimse suyun içinde değilse, bunu o gün temiz olmayan suyunun önemli bir ipucu olarak alın.

Güvenlik # 1. Bahar tatili sırasında herhangi bir koşulda yalnız başına gitmeyin. Bahar kırıcı olarak suç için bir hedef olduğunuzu unutmayın. İnsanlar, bahar kıranların etkileyici, iyi vakit geçirmek için genç ve potansiyel tehlikelerin tamamen farkında olmadıklarını biliyorlar. Eğer dışarı çıkıp, eve dönene kadar kendiniz keşfetmek isterseniz bekleyin.

Güvenlik # 2. İlkbahar sonu boyunca Rosarito’nun ortaya çıkabileceği gibi, uyuşturucu kullanımı, muhtemelen hapse girer. Meksika polisi, kulüpleri dolaşmak ve farklı türde parti uyuşturucu satmak için Meksika kökenli olmayan birisine para ödüyor. Biri size bir kulüpte uyuşturucu satmaya çalışıyorsa o kişinin polis altında olduğunu farz edin. Biri bir kulüpte bir eklem önerirse, muhtemelen gizlice bir polis olur. Meksika’da uyuşturucu kullanımı hapishaneye düşecek ve Meksika yasalarının merhametine gireceksiniz.

Güvenlik # 3. Bar kavgaları. Bar kavgalarınızı ne pahasına olursa olsun kaçının. Bahar tatili sırasında hastanede ve yaralanmalara son vermek istemezsiniz. Polisin sizi arızalı olarak bulmalarını ve kendinizi Meksikalı hapishanede bulmalarını istemezsiniz.

Güvenlik # 4. Sokak Görgü Kuralları. Kulüpten ayrılıyorsun, kulübedeki tuvaletin hattı 20 dakika sürdü, sokaktaki herkes çok neşeli ve sarhoş görünüyor ve tuvalete gitmek zorundasın. Bir çöp tenekesinin arkasına kaçabileceğinizi, tuvalete gitmenizi ve kimseyi göremeyeceğinizi düşünüyorsunuz. Meksika’daki sokakta tuvalete gitmek sizi hapse atabilir. Kulübü terk etmeden önce banyo hattında bekleyin. Bir banyo için küçük bir bekleme, sabah hapishaneden dışarı çıkmayı beklemekten daha iyi olacak. Caddeye tükürmekten kaçının.

Polis. Herhangi bir nedenle kendinizi polisle sıkıntıya giriyorsanız, fazladan para yatırın ve şimdi biletimi ödeyebilir miyim diye sorarsınız. Polisleri açıkça rüşvet etmek istemezsin, ama üzerinde biraz para var, hapishaneye gitmek yerine şimdi biletini ödemek güzel bir seçenek olabilir.

İyi eğlenceler. Her şeyden önce, dışarı çıkmak için iyi yerler bulmak, merkezi bir yerde kalmak, arkadaşlarınızı getirin ve harika zaman geçirin.