ringa balığı nasıl fileto edilir

Süreç oldukça dağınık olabileceğinden, birçok insan ringa balığı veya herhangi bir balık türünü atlamak ister. Üstelik, bir balık filetosu açısından yeterince dikkatli veya bilgili değilseniz, bir sürü hata yapabilir ve çirkin görünümlü bir fileto ile sonuçlanabilirsiniz. Bir ringa balığı dolgusu adım adım bir işlemdir. En iyi fileto ile çıkabilmek için nereye kesmeye başlamanız gerektiğini bilmelisiniz. Ringa balığı filetosu bittikten sonra, en lezzetli yemekleri sunmak için farklı malzemelerle karıştırabilirsiniz.

Kağıt havlularını düz bir yüzeye yerleştirin. Fileto için hazırlamak için ringa balığını kağıt havluların üzerine koyun.

Parmak uçlarının hemen altındaki ringa balığı kafasını kesmek için keskin bir bıçak kullanın. Bıçağı, ringa boğazının mide çizgisine doğru iterek açın.

Balıkların içerilerini veya cesaretlerini parmaklarınızla hafifçe çekerek çıkarın. Bağırsakları daha sonra atmak için plastik torbaya yerleştirin.

Bıçağın bıçağını kullanarak, balık etinde sıkışan tüm kanlardan kurtulmak için ringa bosununun iç kısmını hafifçe sıyırın. Ringa biberini kesmemek için çok fazla kazımayın.

Her iki tarafı ayırmak için ringa bıçağıyla omurgasını sağa doğru kesin. Ringa her iki tarafındaki cildi çıkarın, parmaklarınızla hafifçe çekin.

Ringin kuyruklarını kesmek için bıçağınızı kullanın ve kemiklerini ringa balığı filetosundan hafifçe yukarı itmek için kullanın. Bıçağıyla başarıyla ittiğinizde omurgayı parmaklarınızı kullanarak hafifçe çekin. Bunu, omurgayı çekerken, ringa balığı kemiklerinin geri kalanını dahil etmek için mümkün olduğunca hafifçe yapın.

Fileyi temiz suyla yıkamadan önce kalan büyük kemiklerin ellerini kullanarak çıkarın.