popeye’s ‘da nasıl sağlıklı beslenir

Bütün ailenin eğleneceği besleyici bir yemek hazırlamak çoğu insan için önemlidir. Günümüzün yoğun yaşam tarzıyla bir çok ebeveyn, mutfağında yemek pişirmeden ziyafet yerine akşam yemeği için Popeye’s’a gitmeyi daha kolay buluyor. Yemekler küçük bir planlama ile ailelerine iyi hizmet ettiğini hisseden sağlıklı bir Popeye yemek seçebilir.

Yemek planlayın. Herhangi bir yemeği sağlıklı hale getirmenin en önemli yönü planlamaktır. Bir yemek düzgün bir şekilde planlandığında, herkesin ne kadar çok ihtiyacı olduğunu belirlemek ve en iyi yan yemekleri seçmek daha kolaydır. Planlama, sağlıklı bir Popeye yemek için mümkün olan en iyi seçimleri yapmanızı sağlar.

Denetleme uygulayın. Otomatik olarak en büyük yemeği seçmeyin, çünkü en iyi değerdir. Çoğu zaman, insanlar orada dolaştıkları için yiyecekler dolmadan yemeye devam edecektir. Bu yemeklere gereksiz kaloriyi ve yağ ekliyor.

Sağlıklı taraf seç. 310 kalori ve 17 gram yağ içeren patates kızartması veya 260 kalori ve 23 gram yağ içeren lâhana salatası gibi olağan yemekleri atlayın. 190 kalori ve 2 gram yağ ile yalnızca 70 kalori ve 1 gram yağ veya mısırda bulunan mısır gibi Popeye’nin sağlıklı taraflarından birini tercih edin.

Tavuğu deriyi alın. Kızarmış tavuk yağ ve kalorili içeriği azaltmak için en iyi yöntemlerden biri cildi çıkarmaktır. Hafif bir tavuk göğsü cildi çıkararak karbonhidratları yok edersiniz, 230 kaloriyi kesip yağları 18 gram azaltın.

Bisküvi atlayın. Bisküvi, tavuk unu için ortak bir katkı olsa da, aslında yemekteki en az sağlıklı öğelerdir. Bisküvi atlamak 240 kaloriyi ve 13 gram yağ tüketimini ortadan kaldırır.

Su iç. Soda’nun besin değeri yoktur ve boş kaloriden başka bir şey değildir. Su sağlıklı ve daha dolgun hissetmenize yardımcı olacak.