pitbull’unuzu nasıl eğlendirirsiniz

Pitbulllar aşırı enerjik köpekler, egzersizlerine ihtiyaç duyuyorlar ve şimdi ihtiyaçları var! Pitbull kuyruğunu kovalamaya başlamışsa, şirin olabilir, ama çok sıkıldığına dair bir işarettir. Sık sık yanlış davranışa neden olan can sıkıntısı ile mücadele etmek için Pitbull’unuzu eğlendirmeye başlayın. Pitbulls’un aklını ve bedenini meşgul etmek için bu yaratıcı yolları kullanın.

Temel bilgilerle başlayın. Sert bir kauçuktan yapılmış, dayak alabilen çiğneme oyuncakları Pitbull yavruları için iyi bir fikirdir. Rawhides ve diğer yenilebilir “oyuncaklar” kısa süreler için mükemmeldir, ancak bir kez yenilikler tükenirse, evin her yerinde yarı yenmiş ham derileri bulacaksınız muhtemeldir. Sert bir kauçuk oyuncak seçerken (Kong markası idealdir), köpeklerinizin zihnine de ilgi duyacak olanları arayın. Pitbulllar çok akıllıdırlar ve sürekli zihinsel ve fiziksel uyarılara ihtiyaç duymaktadırlar. Daha iyi seçimlerden bazıları, muameleleri gizlemek için delikli sert kauçuk şekillerdir. İlk başta köpeğinizi sinir bozacaktır, ancak meydan okumanın tadını çıkaracaklardır.

“Çöp kutusu” ile deneme yapın. Gator, tatlı küçük Pittie, su şişesinden daha iyi bir şeyden hoşlanmaz. En sevdiği şey bir tutam kuru kedi ayaklı boş bir su şişesidir. Bu yöntemi denemek içindekileri çıngıraklıyorsa ve şişeyi atmaya çalışırsa. Köpeğiniz hızlı bir şekilde katılacaktır. Bu belirli öğe en iyi denetim altında kullanılır. Yalnız kaldığında Gator içindeki eşya almak için yarım plastik şişe yedi. Bulduğum şey kontrolsüz çalışıyor, elinde bir santimetre su kalmış su şişesi, şapkası var. Bir kez delikler oluşturulduğunda, Pitbull sızıntı yapan suyun içilmesi ve etrafa sıçraması için zevk alacaktır. Pitbull’un keyif alabileceği başka bir “çöp” öğesi içindeki gürültülü plastik poşetler içeren büyük bir kağıt torbadır. Gator, bütün teçhizatı parçalamayı sever ve bundan yaklaşık bir saatlik keyif alır. “Çöp kutusunu” kullanmanın yeni yollarını düşünmeyi deneyin. Pitbulls gürültü yapmaya ve başka şeyleri dışarıya atmaya bayılır. Boş bir 12 paket kutusu, içeride dolması veya saklandığı bir şeyle eğlenceli olabilir.

Pitbull’unuzu “getirmeleri” için öğretin. Köpeğinizi hareket ettirmenin en kolay ve en eğlenceli yollarından biri getirme oynamaktır. En sevdiği oyuncakları senden birkaç adım önce fırlatmayı nasıl öğrenecekse. Pitbull bir öğeyi seçtiğinde ona övgü ve kendisine doğru çağır. En kısa sürede ulaşabildiği sürece, oyuncağı al (sözünü “bırak” yazısı övgülerle verin ve yalınlığınıza bir zevk verin. Şimdi durulayın ve tekrar edin. Boşver, bu şampuan, sadece bir ısırıkla veya ısırmadan geçirdiğini bilene kadar defalarca tekrarlayın. Bir kere öğretildiğinde, çoğu köpek için neredeyse ikinci doğa olur, Pitbull’lar da bir istisna değildir. Yakında çocuğunuz oyun oynamak için size oyuncak getirecektir.

Pitbull’unu dışarıda al. Onu tasmasındaki uzun bir yürüyüşe ya da parkta egzersizde tasma kıvıran bir ipucunun anahtarı olsun. Mümkünse Pitbull’unuzu çalıştırın. O çalışan bir köpek ve çalışması gerekiyor. Onun oyuncaklarını veya bir Frisbee’yi kovalamasına izin verin, gerekirse sizi kovalamasına izin verin, ancak Pitbull’unuzu hareket ettirin. Köpeğiniz ne kadar çok egzersiz yaparsa ve zihinsel olarak uyarırsa, denetimsiz kaldığında o kadar az sıkıntı çeker. Lütfen can sıkıcı bir Pitbull’u yıkıcı bir Pitbull olarak alın, sıkılmak için çok zekidirler. Onlara eğlenmezseniz, kendilerini eğlendirmenin yollarını bulacaklardır.

Sınıflara bakın. Çeviklik eğitimi ve arama kurtarma sınıfları, Pitbull’unuzu dışarı çıkarmaya ve onları eğlendirmeye, zihinsel olarak teşvik etmeye ve uymaya devam etmenin en iyi yollarıdır. İkiniz için oyun ve çalışma saatinizi eğlenceli tutmaya çalışın; eğer mutsuzsanız köpeğinizin de olması gerekir.

Trenle, trenle, trenle! Köpeğiniz eğitimi sever! Zihinsel olarak uyarıcıdır ve daha iyi davranmış bir köpek yapar. Eğitim temelleri üzerinden günde en az bir kere olsa bile birkaç dakika bile olsa geçmeye çalışın.

Köpeğinizin “aşırı” enerjik olduğunu herzaman fark ederseniz, o fiziksel aktiviteye derinden ihtiyaç duyulduğunun iyi bir işaretidir. Pitbull’unuzdan ipucu almayı deneyin ve bu sinyali bir saatlik “oyun” zamanı başlatmak için kullanın. Pitbull’unuzu eğlendirmek ve ona daha sağlıklı, daha mutlu, daha iyi bir yaşam kalitesi sağlamak için yukarıdaki yöntemlerin herhangi birini veya tümünü deneyin.