örnek bir faks kapak sayfası nasıl bulunur?

Diğer birçok iş görevleri gibi, örnek bir faks kapak sayfası izlemek, “Şimdi bu ne kadar zor olabilir?” Diye merak uyandırabilir. Gerçekte, bir faks kapak sayfası şablonunun bulunması zor değildir, ancak seçiminizi azaltmak da olabilir. İki temel alanda karşılaşırsınız: sözcük işleme programınız veya çevrimiçi evren.

Kelime işlem programınızı açın ve sol üst köşedeki “dosya” sekmesine tıklayın. Sağ tarafa başka bir kutu açacak olan “yeni” yi tıklayın.

Belirli kelime işlemci programınıza ve sürümünüze bağlı olarak “harfler ve fakslar”, “fakslar”, “faks kapakları” veya “şablonlar ve dokümanlar” yazan bir düğmeyi bulun. Uygun düğmeye basın ve bir şablon galerisi görünmesini bekleyin.

Size hitap eden bir sayfa bulana kadar faks kapak sayfası galerisine göz atın. “Oluştur” düğmesini tıkladıktan sonra, sayfayı şartnamenize göre ayarlayabileceğinizi unutmayın. Örneğin, beğendiğiniz ancak faks kapak sayfasının üst kısmındaki “To” ve “From” kelimelerini beğenmeyen bir stil bulursanız, sözcükleri “Gönderen” ve “Alıcı” olarak değiştirebilirsiniz.

Tarayıcınızı açın ve “faks kapak sayfası” veya “faks kapak sayfası şablonları” sözcüklerini yazın. Bu sizin amacınızsa sıfıra “ücretsiz” ekleyin. Her iki durumda da, faks kapak sayfası şablonları sunan yüzlerce web sitesini bulmalısınız.

İşlemi basitleştirmek istiyorsanız doğrudan çevrimiçi Google Dokümanlar’a giderek çevrimiçi aramanızı kısıtlayın. Sayfanın üst kısmındaki arama kutusuna “faks kapağı” yazıp “arama şablonları” nı tıklayın. Bir şablon galerisi görünecektir. Umut verici görünenleri önizleyin ve ardından kullanmak istediğinize “bu şablonu kullan” ı tıklayın.

Kelime işlem programınızda bir faks kapak sayfası oluşturma yolunda herhangi bir yere sıkışırsanız, zorlukta gezinmenize yardımcı olması için “yardım” özelliğine gidin.

Faks kapak sayfanızın altında “gizli” bir uyarı veya sorumluluk reddi eklemek istiyorsanız sözlü anlatım fikirlerini araştırın. Çoğu ücretsiz şablon bu özelliği içermez, ancak duyarlı, gizli bir belge veya yasal veya sağlıkla ilgili bir belge gönderirken bunlar uygundur. Rochester Üniversitesi ve Maine Üniversitesi web siteleri, bu tür uyarı ve reddi ifade etmek için öneriler sunar (Kaynaklara bakınız).