nasıl paket ücretleri u’s. Postane

Birleşik Devletler Posta Servisi (USPS), ABD’de ve uluslararası pakette paket göndermek için kullanabileceğiniz çeşitli paket dağıtım hizmeti seçenekleri sunar. USPS nakliye ücretleri, paketin ağırlığına, teslim yeri ve seçilen teslimat servisi seçeneğine bağlı olarak değişir. USPS, seçiminize bağlı olarak gerçek nakliye oranlarını belirlemenize olanak tanıyan bir çevrimiçi posta ücreti hesaplama aracı sunar.

Çevrimiçi USPS posta ücreti hesaplama aracına gidin (Kaynaklar bölümüne bakın).

Ulusal paketler için “Yerel Posta Ücretini Hesapla” seçeneğini seçin veya Uluslararası posta için “Uluslararası Posta Ücretini Hesapla” seçeneğini seçin.

Paketiniz için varış yerini girin. Yerel paketler için, açılır menüden “Amerika Birleşik Devletleri” ni seçin. Uluslararası paketler için paketi gönderirsiniz ülkeyi seçin. Yerli paketler için paketi gönderirken alacağınız posta kodunu ve paketi gönderdiğiniz posta kodunu girin.

Paketi göndereceğiniz yaklaşık tarih ve saati girin. Bu bilgi posta ücretlerini etkilemez ancak fiyat sonuçları sayfasında görünen tahmini teslim süresini etkileyecektir.

Paketi göndermek için kullanacağınız USPS sabit oranlı dağıtım seçeneğini seçin. Tıkla “?” Bu sabit oranlı dağıtım seçeneği hakkında ayrıntılı bilgi için her bir posta seçeneğinin altında yer alan bir simge. Düz oranlı bir seçenek kullanmak istemiyorsanız, gönderdiğiniz pakette “Şekil Seç” bölümünden şekli seçin.

Ambalajın ağırlığını kilo ve ons olarak girin. Bir sabit oranlı posta seçeneği belirlediyseniz, paketin posta ağırlığını girmeyeceksiniz.

Ayrıntılı fiyat bilgisi görüntülemek için “Devam” düğmesine tıklayın. Bu ayrıntılı fiyat bilgisi, birkaç posta seçeneği içerecektir. Genellikle hızlı posta hizmetleri için fiyatlar artar.