lilly çiçekler çizmek nasıl

Zambaklar çizmek için en kolay çiçeklerden biridir. Mükemmel bir zambak çiçeği çizmezseniz bile, hala bir zambak olarak tanınabilir. Zamburlar ton renktedir, bu nedenle çizmek kolay ve eğlencelidir. Bütün zambak bahçesini çizmek için birçok zamboyu bir araya getirebilirsiniz.

Bir zambak çiçeği, eşit aralıklarla altı tane yaprakları vardır. Bir yıldız gibi kesişen üç çizgi çizerek ilk önce bir lilyum çiçek çizmeye çalışın.

Bu çizgilerin etrafına yaprakları çizin. Şimdi üstten bir lilyum var.

Genellikle yan taraftan hafifçe bir zambak göreceksiniz. Yıldızını tekrar düşünün. Yan tarafa eğik çizin.

Bu hatların etrafına yaprakları çizin. Hepsi biraz eğik olacak. Her bir yapranı biraz farklı çizmek iyidir – gerçek zambaklar mükemmel simetrik değildir. İpuçları yukarı veya aşağı kıvrılabilir ve bazı yaprakları daha yüksek veya düşük olabilir.

Zamburlar genellikle bir bahçede gelirler. Farklı açılardan daha fazla zambriği çizin. Bir tomurcuk çizin – bir zambak tomurcuğu sıska oval bir şekle dönüşür.

Zamburların çevresinde biraz yaprak çiz. Gün boyu çiçekleri, uzunluğunun hepsinin kök dipinden çıktığına inanırlar. Trompet zamburunun gövdedeki birçok farklı yerden çıkan daha kısa yaprakları var.

Lilyum renklidir. Zambaklar genellikle kırmızı, turuncu ve sarıdır. Bordo veya şeftali, hatta mor olabilir, neredeyse siyah, çok karanlık olabilirler.