kutup ayısı nasıl çizilir

Kutup ayısı, dünyanın en büyük ayısı ve dünyanın en büyük kara kökenli yırtıcı olarak dünyadaki insanları büyülüyor ve sevindiriyor. Kutup ayısı çizmek karmaşık bir girişim gibi görünebilir, ancak bazı basit şekiller çizebiliyorsanız, bu muhteşem kutup ayısını kâğıda getirmek birkaç hızlı adım kadar kolay olabilir.

Çizmek istediğiniz kutup ayısı görüntüsüyle başlayın. Tam vücut profil görüntüleri başlamak için en iyisidir ve gelecekteki herhangi bir çizim yapmanız durumunda, ayının oranlarında bir kavrayış elde etmenize yardımcı olacaktır.

Kutup ayısı başı için bir daire oluşturun, çizgileri kolaylıkla silinecek veya gerekirse düzeltilebilecek şekilde hafifçe çizin.

Baş çevreden çıkıntı yapan dikdörtgen şekli çizerek burnu çizin. Burun burun ucundan taban kısmından biraz daha dar olmalıdır.

Ayının omuzlarının yerini belirlemek için bir oval çizin ve ayının arka ucunu ve kalçalarını yerleştirmek için başka bir oval çizin. Kutup ayısının resmini referans alarak ve ayının anatomisinin bir parçasını kaba bir kılavuz olarak kullanarak mesafeleri yaklaşık olarak görebilirsiniz (örneğin, omuzlar arkanın arkasından yaklaşık 1 1/2 “kafa uzunluğuna” düşebilir) baş, vb.).

Ayının boynuna, sırtına ve mide çizgilerine eğri çizgilerle hafifçe çizin.

Her bacağın bir çizgi ile düşeceği yerleri işaretleyin. Ayının ek yerlerinin bulunduğu yere dikkat etmeye çalışın. Her bacağın uzunluğuna göre diğer vücut parçalarını referans almaya devam edin. Bir kere eklem çizgilerinin doğru olduğunu hissettiğinizde bacaklar ve ayaklar anahattında çizim yapın.

Ayı, ilk denemede beğeneceğiniz şekilde ortaya çıkmazsa, cesareti kırmayın. Aynı çizime ikinci bir girişimi düşünün. Şansınız, özellikle çizim konusunda yeni iseniz, ikinci veya üçüncü ayının önemli ölçüde iyileştirilmesi olabilir.

Ayının yüzünde gözler için sivrilen ovaller çizin; gözler başın çemberini örttüğü yerde kabaca düşecektir.

Ayının dış hatlarını katılaştırın ve kılavuz çizgilerini ve iç şekilleri silin. Kutup ayısı şimdi form alıyor olmalıdır.

Kürkü belirtmek için küçük, hafif çizgiler ve ağız için hafif kavisli çizgi gibi ayrıntıları ekleyin.

Pençe eklemek için ayının ayaklarında birkaç koyu çizgi çizin. Ayının yüzüne koyu renkli bir burun renklendirin.

İstediğiniz kadar kutup ayısında renk veya gölge yapın, isterseniz arka plan ekleyin.