kolayca tekerlekli köpek kızağı inşa etmek nasıl

Sıfırdan bir köpek arabası yapmak zahmetli, zaman alıcı ve çok zor olabilir. Karmaşık talimat kılavuzlarına ve birçok küçük parçaya ihtiyacınız olur. Önceden yapılandırılmış bir çocuğun vagonu kullanmak, daha az kullanışlı olanlar için süreci hızlandırabilir ve sizi, satın alabileceğiniz veya kendiniz hazırlayabileceğiniz herhangi bir parçayla aynı olan sağlam, güvenilir bir kızağa bırakabilirsiniz. Bunu denemek isterseniz koşum takımı ve fren sistemi yerinde olmalıdır. Aksi takdirde köpeğe ve yolcusuna zarar verebilirsiniz.

Çenenin vagonundan çıkartın, aksamı yerine bırakın. Şimdi tutma tabanının gevşek bağlantı noktasından geçtiği yerde, bir taraftan başlayıp “U” şeklindeki alüminyum kanal kutbunu vidalayın ve vücudunuzu kutupla hareket ettirin böylece metal üzerinde her zaman sağlam ve dengeli bir kavrama elde edin. Metal kayarsa, kısma doğru şekilde sıkılamayacak ve yaralanmaya neden olabilirsiniz. Kutup yerleştirildikten sonra, boruyu zemine paralel tutarken, aksamı mümkün olduğunca sıkın. Boru hatları paralel durmalıdır.

“U” şeklindeki borulamanın tabanında Prusik düğümünü bağlayın, burada arabaya olan aksamadır. Halatınızı yarıya kadar katlayın ve halkayı çatalın bir tarafına yerleştirin, böylece aksın üzerine kare şeklinde durur, diğer tarafı aşağı sürüklemek için uçları üstten çevirir. Halatın her iki ucunda en az 4 fit olduğundan emin olun. İpin ilmek yerine geçmesini sağlayın, böylece ip ipin ucundaki çubuğa sabitlenir. Ekteki gerginliği sağlamak için ucu tekrar halka boyunca geçirin. Ardından ipin uçlarını çekin ve böylece düğüm kaymaz. Bağlamanın düğümün ortasında olması, onu yerinde tutmanıza yardımcı olacaktır.

Halat çekilirken boru hafifçe kaldırılacak ve halatın çekilmesi halatın basıncı arttıkça bile köpek üzerindeki ağırlığı hafifletecek şekilde halatı ipin her iki tarafında borunun altına saracaksınız. Bu, köpeğin üzerinde bulunan kuvvetleri her zaman eşit tutacak ve frenlerken kaslarındaki aşırı yükü önleyecektir. Halatın altından vagona dönün, size iki dizgin kazandırın.

Karting koşum takımını köpeğe kaydırın. Boruların uçlarını her iki taraftaki kablo demetine yerleştirin. Sepetleme kablo demeti bu boruları tutmak için yapılmış olmalı ve yerine sabitlemek için cepler ve sıkma halkaları bulunmalıdır. Köpek artık arabayı kolaylıkla çekebiliyor olmalı.

Durdurmanız gerektiğinde, ipin dizginlerini yavaşça çekin; bu, kutunun uçlarını çekme kablo demetinden çekmeden kanca ve boru hattına kuvvet uygulayacaktır. Köpek sürtünmeyi hissedecek ve buna göre eğitilmiş olmak koşuluyla hızını yavaşlatacaktır.