kilo vermek için yulaf yemeyi nasıl

Elyaf kilo kaybı diyetinin önemli bir unsurudur. Fiber sindirimde yardımcı olur ve sizi aşırı yememeniz için dolgun hissettirir. Elyaf ile paketlenmiş bir yulaf yulaftır. Yulaf midenizde boşalma hızını yavaşlatan, daha uzun süre hissetmenizi sağlayan bir jel yaratır. Bir porsiyon veya iki yulafın sağlıklı bir diyet içine eklenmesi sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilir.

Yulaf ezmesi paketinden ziyade yuvarlak yulaf veya çelik kesim kullanın. Ticari yulaf ezmesi, boş kaloriye giren ve beslenme yetersiz olan şeker ve koruyucular içerir. Yuvarlanmış yulaf çelik kesilmiş yulaflardan daha çabuk pişirir ve çiğnemek daha kolaydır, ancak bazıları çelik kesilmiş yulaf dokusunu tercih eder.

Yulaf ezmesini ocakta suyla pişirin, önce suyu kaynatın, sonra yulaf ekleyerek. 1/2 su bardağı suyla birlikte 3/4 fincan yuvarlak yulaf veya 2 fincan su ile 1/2 kap çelik kesilmiş yulaf kullanın. Yuvarlanmış yulaf altı dakika pişirmek için alırken çelik kesilmiş yulaf pişirmek için 20 dakika ya da daha fazla zaman alır. 1/4 çay kaşığı ekleyin. İstenirse tuz.

İsterseniz sütü yulaf ezmesindeki suya koyun. Tam yağlı süt yerine, yağsız süt veya soya sütü kullanın. Bu süt varyasyonları daha az kaloriye sahip, ancak bol protein ve kalsiyum sunuyor. Yanabilir, çünkü ocakta süt pişirirken dikkatli olun.

Yulaf ezmesini şeker ekmek yerine taze meyve, meyveler ve fındık ekleyin. Şeker az besleyici yarar sağlar ve kalori ekler. Meyvede şeker vardır, aynı zamanda lif, vitaminler ve mineraller içerir.

Gün boyu granola atıştır. Granola pişmiş yulaf, fındık ve kuru üzümden yapılır. Bu, bir sonraki yemek sırasında sizi dolduracak kadar lif ve protein sağlar. Tahıl koridorunda kutulu çeşitlilik yerine doğal granola toplayın – ikincisi şeker ve boş kalorlarla dolu.

Kilo vermek için yediğinizden daha fazla kalori yakmanız gerekir. Günlük kalori alımına göz kulak olun.

Yulaf ezmesinin yanı sıra diğer sağlıklı gıdaları da yiyin ve günlük rutininizde egzersiz yapın.

Tek başına yulaf yemeniz kilo vermenize yardımcı olmaz. Yulafın sağlıklı yaşam tarzınızın bir parçası haline getirilmesi, kilo kaybınıza yardımcı olacak.