Kilo vermek için yemekten önce bulyon nasıl içilir

Herhangi bir bakkalın çorba adasında bulunan bouillon, kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan hızlı, basit ve ucuz bir üründür. Her yemekten önce bir bardak ya da bir bardak bulyon suyu içmek, açlıktan kurtarmaya yardımcı olabilir, bu sıklıkla sağlıklı beslenme isteğini bastırır. Açlıktan açlık gittiğinde, yavaşlayabilir, sağlıklı seçimler yapabilir ve daha küçük porsiyonlara yapıştırabilirsiniz.

Diyet başarısızlığının en büyük sebeplerinden biri, açlığın artmasıyla, düşük kalorili, yüksek düzeyde besleyici gıdalarla sadık kalınarak çözünemize ağırlık vermeye başlar. Bir kesin çözünürlük nedir? Yemek için oturmadan önce açlığı boşa sürün. Bir bardak sığır eti veya tavuk bulyonu içmek, sağlıklı seçenekler ve porsiyonlara sadık kalmanızı sağlayarak, hızlı bir şekilde doldurmanıza yardımcı olabilir.

20 dakikalık kural: Yiyeceklerin mideye ulaşması yaklaşık 20 dakika alır. Mideye girdikten sonra midenin iki tarafı gerilir, beyninize dolduğunu söylemek için hormonların salındığını bildirir. Ancak açlığınız sizi yüksek kalorili, sağlıksız gıdalara yönlendiren uzun bir süre 20 dakikadır. Sıvı formda soda içmek tatmak için tatmin edicidir ve aynı zamanda mideye çabucak ulaşabilir, bu ‘açlıktan’ hissetmeyi daha hızlı kıvırır.

Volumetrics yaklaşımı: Dr. Barbara Rolls tarafından geliştirilen ve Jenny Craig programına adapte edilen Volumetrics, aç kalayları çok kalori almadan tatmin etmek için nişastasız sebzeler, lifli meyveler ve et suyu bazlı çorbalar kullanmayı vurguluyor. Her yemeği bir fincan bulyonla başlamak, bu diyet ipuçlarına uygun düşer.

Bulyonlar şunları temizler: Bazı diyetler yeme veya egzersiz programının çekirdeğine başlamadan önce bir ‘temizlik’ önermektedir. Bir temizleme toksinleri ve yabancı maddeleri sisteminizden kurtardırabilir ve şeker veya karbonhidratlara olan isteği önleyebilir. “Bulyon temizleyin” için, bir bardak su, sabah ilk kez bir çorba kaşığı limon suyu, bir bardak su ile bir saat sonra bardak bir bardak su içirin. Öğle ve akşam yemeklerinden önce bir bardak bulyon içip, bu uygulamayı üç gün boyunca devam ettirin.

Tavuk veya sığır eti küpleri herhangi bir bakkalın çorba koridorunda bulunabilir. Bouillon küpleri ayrıca toptan satış mağazalarında veya çevrimiçi olarak toplu miktarlarda satın alınabilir.

Bouillon küplerinde yağ yoktur ve yalnızca 10 kalori olsa da, sodyumda yüksek olabilir, bu nedenle etiketleri kontrol edin.