kilo kontrolü için zeytinyağı nasıl içilir

Kilonuzu kontrol etmek her zaman en kolay şey değildir. Birçoğu için yaşam stresleri egzersiz yapmak veya sağlıklı bir diyet sürdürmek için genellikle biraz zaman bırakır. Zamanla, sağlık için bir ihmal, kilo almanıza ve sağlık problemlerine neden olabilir. Neyse ki, günlük rutininize zeytinyağı ilave etmek kilo kontrolüne yönelik basit ve çok sağlıklı bir adım olabilir. Zeytinyağı içeren bir diyet, vücudunuzun yağ ve safradan daha iyi ayrışmasına yardımcı olur ve kilo kontrolü için daha iyi sonuçlar verir.

1 çay kaşığı ekleyin. Zeytinyağı ile kahvaltıda tercih ettiğiniz içecek. Kahvaltı kilo kontrolü için çok önemli bir adım çünkü o gün için metabolizmanızı başlatıyor ve gün ilerledikçe daha az aç hissetmenize yardımcı oluyor. Kahvaltınıza, tahılda veya meyve gibi lif bakımından yüksek ve düşük yağ içeren gıdaları dahil edin.

8 oz’luk bir içki iç. 1 bardak su ile karıştırılan bardak su. Zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı. Öğle yemeğinden hemen önce limon suyu. Bu isteğinizi azaltmanıza ve öğle sırasında tüketdiğiniz kaloriyi azaltmanıza yardımcı olacaktır.

İçki 1 çorba kaşığı. Zeytinyağı, sağlıklı bir öğleden sonra aperatifiyle omega-3, yağsız protein ve lif bakımından zengindir. Taze meyve ve fındık, atıştırmalık için mükemmel seçeneklerdir.

Zeytin yağından olanlar da dahil olmak üzere, gününüzden kalori hesaplayın ve bunları bir günlükte takip edin. Kilonuzu kontrol etmek, kilonuza kıyasla çok fazla kaloriyi tüketmemenize bağlıdır. Kilo vermesi için tüketmek zorunda kalmanız gereken kaloriyi belirlemek için İnternet’ten kalori hesaplayıcısı kullanın.

Zeytinyağıyla birlikte kullanılmak üzere bir egzersiz rejimi geliştirin.