kenelerle nasıl başarılı bir şekilde savaşılacağı

Kene ısırığı bazen ehrlichiosis ve Lyme hastalığı gibi hastalıkları bulaştırabilir. Kenelerle başarılı bir şekilde mücadele etmek ve ısırıkları önlemek için, çevrenizi bölgede yaşamaktan vazgeçirmek için değiştirin. Evcilınız varsa, kene için özel olarak formüle edilmiş bir itici ile onlara uygulayın. Keneler, ana olmadan evden uzakta kalamaz; ektoparazitlerdir. Onların bir ev sahibine bağlanmasını önlemek, onları evinizden uzak tutmanıza yardımcı olabilir. Ortamınızı değiştirmenin yanı sıra açık teninizi örtün ve açık havada giderken bir kene itici kullanın.

Bahçenizde yaşayan kenelerden vazgeçirmek için odun yığınlarını, yaprak yığınlarını, fırça ve diğer aşırı bitki örtüsünü avlusunda ve çevresinde çıkarın.

Çiminizi her hafta düzeltin ve kesilmiş çimleri derhal çıkarın. Keneler, uzun çimleri olan alanları tercih eder.

Dışarı çıkan hayvanları arcaricide pestisit içeren bir şampuanla yıkayın. Yalnızca evcil hayvanlar için etiketlenmiş bir şampuan kullanın.

Bahçenizin tıkır tıkır tıkan alanlarına, geniş bir çim alanına yayılmış olarak etiketlenmiş bir arıcı öldürücü ile muamele edin. Bazı arıcı öldürücüler sadece çevre tedavisi için etiketlenmiştir. İlkbaharda bir kez pestisitlerle bahçelerinizi püskürtün. Ağaçların veya daha kalın bitki örtüsü alanlarının avlusunda sınırlandığı her alanı örtün. Bahçelere püskürtmekten kaçının.

Açık havada giderken uzun pantolon giyin ve uçları ayakkabılarınıza sokun ve uzun kollu bir gömlek giyin. Açık renk kıyafetler seçin, böylece kıyafetleriniz üzerinde kene daha kolay görülecektir.

Giysilerin dışına bir permetrin esaslı itici ile püskürtün. Bu pestisitin cildinize dokunmasına izin verme.

Açık teninizde DEET içeren bir kene itici madde püskürtün. Seçtiğiniz kovucu cildinizde güvenli olduğundan emin olun.

Kendinizi ve evcil hayvanlarınızı açık havada zaman harcadıktan sonra keneler için iyice kontrol edin.

Yaz aylarında avludan kuş besleyicilerini ve kuş banyolarını çıkarın. Kuşlar kenelere bölgeye ulaşabilirler.

Rakunları ve diğer vahşi hayvanların, çöp kaplarınızı sıkı tutarak bahçelerinize kene tutmaktan vazgeçin.