kendi heykel çivi nasil yapilir

Heykeltıracı tırnak büyütme popülaritesi, bu tip çivilerin sağlamlık, dayanıklılık ve esneklik kazandırmasından kaynaklanmaktadır. Yaklaşık bir saat içinde uzun çivilere ek olarak, heykel çivileri doğal tırnağın daha uzun süre büyümesine izin veren çivi kaplaması olarak da işlev görebilir. Ek bir fayda olarak tırnak cilası aşınması, heykel çivilerin giyilmesi ile önemli ölçüde artar. Heykel ürününün uygulanması kolay görünse de, yeterlilik tecrübe ile birlikte gelir. Uygulama ile bir saatten daha kısa sürede tam bir heykel çivi seti uygulayabileceksiniz.

Çivi ve elleri sabun ve suyla haşlanırlar. Kuru tüysüz havluyla çivi ve ellerinizi kurutun. Tırnak plağını 180 gr tırnak törpüsü ile hafifçe kazın. Tirnagi çikarmak için dosyayi çiviye yerletirmek için hafifçe yukarı ve aşağı çekerek çivi tabagini ve tirnagin serbest ucunu örtün. Tırnağın oyulması heykel ürününün yapışması için pürüzlendirir.

Çivi sıvısı olan akrilik monomerini bir şişe kaba dökün. Akrilik toz olan akrilik polimerini ayrı dappen bulaşıklarına yerleştirin. Tam çivi yapmak için yalnızca yeterli miktarda ürünü çıkarın. Ürün kaplarını iyice kapatın ve serin, kuru bir yerde saklayın.

Tüm ç tırnaklara çivi tabanı ve tırnak serbest kenarı üzerine hafifçe fırça ile çivi astarı uygulayın. Tırnak yatağı, tırnak bölgesinden parmağın ucuna kadar uzanan tırnak kısmıdır. Astarın cilde temas etmesine izin vermeyin. Astar doğal çiviyi kurutur ve ürünün yapışmasını sağlar. Tırnak hazırlandıktan sonra, diğer parmaklarınızla dokunmayın. Parmaklardan gelen yağ, primere karşı koyar.

Bir tırnağın serbest kenarının altına çivi formunu takın. Tırnağın serbest kenarı, parmak ucundan öteye büyüyen tırnağın kısmıdır. Tırnak yatağında tırnağın ucunda çivi formunu serbest kenarı yoksa takın. Tırnağa astar uygulayın. Tırnak fırçasını çivi sıvısına batırın. Çivi sıvısının bir kısmını serbest bırakmak için dappen kabının kenarına doğru sürükleyin. Tırnak pabucunun içindeki tırnak fırçasının ucuna dokunun. Sıvının toza nüfuz etmesine ve bir boncuk oluşturmasına izin verin.

Boncuğu, tırnak fırçasının ucuyla tırnağın serbest kenarına yerleştirin. Akrili istenen tırnak uzunluğuna doğru çekerken tırnağın ucunda yan yana boncuk koyun. Fırçanın göbeğini kullanarak akrili şekillendirin ve düzleştirin. Akrilik ürün hızlı kuruyunca çabucak çalışın.

Tırnak fırçasının ucunu sıvıya yerleştirerek ikinci bir akrilik boncuk oluşturun. Fırçayı dappen çanağının kenarına doğru sürükleyin. Tırnak fırçanın ucunu akrilik toza yerleştirin ve sıvının boncuk içine nüfuz etmesine izin verin. Boncuğu tırnak yatağının ortasına yerleştirin. Tırnak fırçasının göbeğini kullanarak akrilik ürünü vurun ve çekin ve çivi ucu üzerinde ve tırnak plağının yanına çekin. Akriliğin cilde temas etmesine izin verme.

Üçüncü bir akrilik boncuk oluşturun ve manikür alanı yakınına yerleştirin. Fırçanın göbeğini kullanarak ürünü tırnağın kenarlarına sabitle ve tırnak yatağının ortasından çekerek cilde temas etmemeye dikkat edin. Tırnak şeklini kaldırın.

Tırnaklarınızın geri kalanı için beşinci, altı ve yedinci adımları tekrarlayın. Tırnak uçlarını şekillendirmek için 100 kum dosyası kullanın. Tırnak tepelerini pürüzsüzleştirmek ve şekillendirmek için 180 grlik bir dosya kullanın. Akrilik tozu çıkarmak için ellerinizi ve çivilerinizi sabun ve su ile yıkayın. Kuru eller ve çiviler.

Heykel yapmış çivilere ve kütikül alanına kütikül yağı uygulayın. Parmak uçlarınızı masaj yapın ve parmaklarınızın kütikül bölgelerini masaj yapın. Dört kenarlı hızlı parlatma tırnak tamponuyla heykeltıraş tırnaklarını örtün. En kaba zımpara yüzeyi, en iyi kum zemini üzerinde çalışarak başlayarak, heykelden tırnaklara cam benzeri bir yüzey kazandıracaktır.

Akrilik toz birçok renkte mevcuttur. Fransız manikür seti için tırnak ipuçlarında kullanmak için beyaz seçin.