kaynar ağrısını nasıl hafifletirim

Kaynama, bakterilerin neden olduğu deri enfeksiyonudur. Genellikle sivilceye benzer sert bir kırmızı yumru şeklinde başlar, daha sonra kademeli olarak daha büyük olur ve birkaç gün içinde sızlanmaz bir cebin gelişir. Çevresindeki cilt kırmızı, şişmiş ve ağrılı olma eğilimindedir. Kaynar küçük bir deri problemi olarak kabul edilmesine rağmen, mümkün olan en kısa sürede tedavi edilmelidir. Tipik olarak, iyi hijyen sağlamak ve tezgah üstü antibakteriyel merhemler kullanmak kaynar tedavisinde etkili araçtır. Ancak ağrı ve enfeksiyon şiddetliyse, reçete edilen antibiyotikler gerekli olabilir. Bir kaynamanın iyileşmesi iki haftaya kadar sürebilir, ancak bu arada acıyı hafifletmek için adımlar atabilirsiniz.

Temiz bir yıkama bezi veya el havlusu ılık suya batırın. Fazla suyu sıkıştırın.

Kaynama sıcaklığında nemli bezin günde iki ila üç kez yaklaşık 20 dakika hafifçe bastırın. Bu süreç sadece ağrıdan kurtulmakla kalmayıp, aynı zamanda da ağrıyı gidermeye yardımcı olur.

Ellerinizi ve cildinizi kaynarın çevresinde antibakteriyel sabunla yıkayın.

Şahsen, ölçer bandaj kullanmadım ve bu yöntem iyi çalıştı.

Pamuk çubuk üzerine 1 veya 2 damla çay ağacı yağı koyun.

Yağı yavaşça kaynatın.

Bakteri cildinizin diğer bölgelerine yayılmasını önlemek için, sürüntü atın ve antibakteriyel sabunla ellerinizi yıkayın.

Bunu iyileşme sürecini hızlandırmak ve acıyı azaltmak için günde iki ila üç kez yapın.

Kaynarca çok ince bir benzokain topikal merhem katın. Bu reçetesiz ilaç, cildi geçici olarak uyuşturarak ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir.

Çok miktarda kullanmayın veya kaynatmayı bandajla örtün. Bunu yapmak, cildinizin bu ilacı fazla emmesini ve istenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Ellerinizi antibakteriyel sabunla yıkayın.

Merhemi günde dört defa tekrar uygulayın.

Kremayı yatmadan önce uyguladım.

Şimdi, bu acı kaynar için doktor faturam yok.