kaşlarını nasıl esmerleştireceksin

Kabarık ve büyümüş kaşları yüzünüz için güzel, kadınsı resim haline getirin. En iyi görüntüyü elde etmek için kaşları bir aksesuar olarak kullanın. Kaşlarınızı nasıl esmerleştireceğinize karar verirken, başlangıç ​​noktası olarak merkez kemerinize bakın. Kadın kaşları daima kemerlidir ve çoğu insan kemerle doğarken, bazıları kendileri yaratmak zorundadır. Kemeriniz yerine koyulduktan sonra, ince veya kalın bir kaş çizgisi mi isteyip istemediğiniz konusunda karar vermek size aittir.

Cilalama veya cımbızla başlamadan önce kaşlarınızı damlatın. Kaşlarınızı yukarı doğru fırçalamak için bir kaş fırçası kullanın. Doğal üst kaş çizgisinin ötesine geçen tüyleri makyaj makası ile kesin. Her iki tarafta da tekrarlayın. Aynı şekilde kaş saçlarını aşağı doğru fırçalayın ve uzun tüyleri bakım makasıyla kesin.

Burnunuzun köprüsünün yanında kalem tutun; böylece yukarı doğru kaşa doğru uzatılır. İç kaş köşesi kalemi geçmemelidir. Satır kurşun kalemi geçip bitinceye kadar kaşınıza bir damgasını vurun. Kaş çizgisinde işaret yapmak için bir kaş kalemi kullanın.

Kalemin bir ucunu sol burun deliğine yerleştirin. Kurşun kalem, sol kaşın dış kenarına doğru 45 derecelik açıyla açılandırın, böylece kalem doğrudan gözün gözbebeği üzerindedir. Kalem, tipik olarak gözünüzün dış köşesine paralel olan dış kaş noktasına yaslanmalıdır. Sağ kaş ile tekrarlayın.

Kalemi sol gözün öğrencisi üzerinde düz bir şekilde tutun. Burası kemerinin kaşına girmesi gereken yerdir. Sağ göz ile tekrarlayın.

Doğal kaş çizgisinin altındaki saçlı tüyleri gidermek için cımbız kullanın. Deriyi tahriş etmesini önlemek veya batmış tüyler oluşturmak için tüyleri büyüdükleri yönde çekin.

Merkezdeki kemeri, cımbızla bir ya da iki kaş kılını çıkararak yüksek yapın. Kaşığı gergin çekin ve kaş saçlarını kavrayın. Cımızı sıkıştırın ve saçları saç büyümesi ile aynı yönde çekin. Cildi sıkı tutmak ağrıyı azaltmaya yardımcı olur ve kaş kılı üzerine sağlam bir kavrama sağlar.

Bakımdan sonra kaşlara aloe vera uygulayın. Bu, saç foliküllerinde şişmeyi azaltmaya ve enfeksiyonu önlemeye yardımcı olacaktır.