Kanal çalışma tahminleri nasıl yapılır

İç hava kalitesi genellikle havalandırma sisteminizle ilgilidir. Evinizde isterse ofisinizde olsun, hava kanallarını temiz tutmak kötü kokuları ortadan kaldırarak kalıp büyütme potansiyelini düşürür ve ısıtma ve klima sistemlerini verimli bir şekilde çalışmasını sağlar. Hava kanallarınız temizlenmeden bir süre kullanılıyorsa, sağlığınızı etkileyebilecek toz, alerjen ve diğer kirleticilerin dolaşıp durma ihtimali vardır. Kanal çalışmasını tahmin ederken, sistemin yaşı, büyüklüğü ve erişilebilirliği ile tehlikeli maddeler içerdiğinden emin olun.

Kanal sistemini bulun. Bir konut binasında, bazı kanal sistemleri, bir bodrum veya tavan arasında kolayca erişilebilir; ancak bunlar bir tarama alanına da yerleştirilebilir. Bir ticari bina sistemi binanın dış ya da iç kısmında bulunabilir.

Temizlenmesi gereken hava tedarik çıkışları olarak da bilinen kayıt sayısını belirleyin. Bu numarayı bildikten sonra, kanallara bağlı kayıt cihazlarının erişilebilirliğini arttırın. Erişilebilirlik kanalların nasıl temizlenebileceğini etkiler.

Sistemi asbest içermediğinden emin olmak için muayene edin. Asbest içeren malzemeler, özel prosedürler gerektirir ve tahminlere dahil edilmemelidir.

Sistemi temizlemek için ne kadar süreceğini öğrenmek için binanın yaşını ve boyutunu göz önünde bulundurun. Eski bir bina, havalandırma sisteminde yeni bir binadan çok daha fazla birikime sahip olabilir ve ticari bir binanın konut binasından daha büyük bir sistemi olacaktır.