kafa derisini nasıl egzersiz yapabilirim

Kafa derisi, vücudun herhangi bir yerinde olduğu gibi kaslardan oluşur. Bu kasların egzersizleri bölgeye kan akışını arttırır, bu da saç foliküllerine besler ve kafa derisini esnek tutar. Bazı saç dökülmelerini yavaşlatabilir ve yeni büyümeyi teşvik edebilirsin.

Kaşlarınızı kaldırarak kafa derinizin ön kaslarını kontratlayın. Kafanın ön kaslarında bir daralma hissedilecek ve iki kasın kontrolünü öğrenmesi daha kolay oluyor.

Parmak uçlarınızı hafifçe kafanızın arkasına yerleştirin ve kulaklarınızı kıpırdanmaya çalışın. Kafanın arkasındaki kaslar biraz daralmalıdır. Bu kontrolünü öğrenmek için daha zor bir kas, bu nedenle bu egzersize başta sorun yaşarsanız cesareti kırılmayın.

Gününüze sığdırabildiğiniz zaman, günde iki kez yaklaşık 10 dakika boyunca bu 2 kasları müteakip pratik yapın. Kaslar, her bir egzersizden sonra yorgun düşer gibi hissederler, tıpkı diğer kasların vergilendirildikten sonra hissettikleri gibi.

Kafa derisini parmak uçlarınızla masaj yapın. Bu şampuanlama sırasında veya her zaman, kuru saçlarda bile yapılabilir. Kafa derisinin bu şekilde hareketi ayrıca kafa derisini kullanmanın yanı sıra çok rahatlatıcı olabilir.

Bu egzersizlerden herhangi bir sonuç almak aylar sürebileceğinden sabırlı olun. Alınabilecek saç yararına ek olarak, bu egzersizleri yapmak yüzünüzü daha genç görünmesini ve sarkma ihtimalini azaltacaktır.