jicama nasıl yenilir

Jicama, yemek için çok yaygın bir sebze olduğu Meksika ve Orta Amerika’dan geliyor. Patates gibi, C vitamini yüksek, az sodyum veya kalorisi ve yağ içermez. Sağlıklı ve çok yönlü bir sebze olduğu için jicama’nın popülaritesi ABD’de arttı.

Kusursuz ciltli firma jicamaları seçin. Çürüklerden arınmış olmalı ve kökleri kuru ve küf içermemelidir. İyi seçilmiş bir jicama buzdolabında plastik bir torbaya iki hafta sürecek.

Kahve tenini yemeden önce jicama’dan çıkartın, ister çiğ yemek ister pişirin. Deri sarf malzemesi değilken, beyaz etin geri kalan kısmı yemek için lezzetlidir.

Jicama’yı tariflerde su kestanesi olarak değiştirin. Piştiğinde, sebze diğer gıdaların lezzetini alırken güzel bir doku iltifat sağlar ve su kestanesinden daha az pahalıdır. Karıştırma kızartmalarına iyi bir ektir.

İlginç bir lezzet için meyve salatalarına ham jikam ekleyin. Her ne kadar sebze olsa da, lezzet bir armut ya da elma gibidir. Juicy ve sağlam, jicama geleneksel meyve gibi havaya maruz kaldıklarında kahverengimsi değil. Aynı zamanda deniz mahsulleri salataları veya lahana salataları ile de uyumludur.

Jicama, sebze tabaklarında ham haliyle kullanın. Kahverengi olmadığı için, görsel açıdan caziptir ve sulu, meyveli lezzet, her zamanki sebzelerinizde güzel bir kontrasttır.

Çiğ jikamı acı portakalda, biber tozuyla en üst seviyede saklayın. Sebzenin bulunduğu Latin ülkelerinde jicama hizmet etmek ve yemek için geleneksel yol budur.