Hindistan cevizi yağı nasıl fermente edilir

Fermantasyon, anaerobik koşullar altında karbonhidratların alkollere ve karbon dioksitlere dönüştürülmesidir. Fermentasyon süreci üzümlerin şarap haline dönüştüğü süreçtir. Fermente hindistancevizi yağı evde kullanım için ancak hemen kullanılacaksa iyidir. Raf ömrü iki haftadan iki aydır. Raf ömrü, bir ürünün atılmadan önce rafta ne kadar kalabileceği anlamına gelir. Fermente yağ, yağdaki yüksek nem içeriğinden dolayı kısa bir süre sonra kokarca dönecektir.

Hindistan cevizi sütünü hindistancevizinden çıkarın. Hindistancevizi keskin bir bıçakla hindistan cevizi gözlerini delerek açın. Hindistan cevizinin tepesinde göze benzeyen üç girinti bulunur. Bıçağı al ve bu gözlerin her birini del. Suyu bir bardağa boşaltın. Bu su süt değildir.

Hindistancevizi bir plastik torbanın içine yerleştirin. Bu proses için bakkaliye çantaları idealdir. Hindistancevizi çantaya sıkıca sarın ve başka bir plastik torbaya koyun. Çantayı alıp somut bir adımın kenarına doğru sallayın veya çantayı alıp, altındaki yere çarpmak için başın üstünde tutun. Bu en iyi dışarda veya bir garaj veya bodrum gibi somut bir yüzey üzerinde yapılır.

Hindistancevizi parçalarını çantadan çıkarın. Et (beyaz hindistan cevizi), Hindistan cevizi sütünü yapmak için nelere ihtiyaç duyacağınızdır. Kabukla et arasında bir bıçak takın ve eti çıkarmak için bıçağa bir bükün verin. Tüm kabuğu kaldırdığınızdan emin olmak için durulayın.

Çökmeden önce tülbütünüzdeki tüm yağı çıkarmak için sıkıştırın.

Eti blender içine yerleştirin ve sıcak su ekleyin. Eti blenderde kaplayacak kadar ekleyin, yaklaşık ¼ fincan. Eti rendeleninceye kadar karıştırın. Bir kap alın tülbent ile örtün. Peynir bezinden geçen sıvı sütünüz. Tülbütün üstüne katı kalan katıları atın.

Fermantasyon işleminin yağı ayırmasına izin vermek için hindistancevizi yağının 20-36 saat boyunca açık bir kavanozda beklemesine izin verin. Fermantasyon süreci yağ ekşisini döndürür. Hindistan cevizi yağı kavanozun üstteki iki tabakasında bulunur. İki gün sonra soğutun. Bu, yağın ve pıhtı sertleşmesine izin verecektir.

Kavanozu buzdolabından çıkarın ve kalan suyu boşaltın. Hindistancevizi yağı buzdolabında katı hale gelince az miktarda su kalacaktır. Bir sos tavasında, yağda kızartılmış karışımını boşaltıp 12 saat boyunca düşük orta ısıda ısıtın.

Ateşten alın ve soğumaya bırakın. Petrolü ve hindistancevizi katılarını görebileceksiniz, yağları katı maddelerden ayırınız. Kavanozun ağzını tülbent ile kapatın ve karışımı kavanoz içine dökün. Tülbenti çıkarmadan önce karışımı birkaç saat boşaltmaya bırakın. Bir hindistancevizi bakire hindistanotu yağı üç ila dört çorba kaşığı verir.