hassas mideleri ile yorkileri nasıl besleyebilirim

“Yorkies” olarak bilinen Yorkshire teriyerleri, küçük tur köpek cinsidir. Dünyayı keşfetmek için bir gayret veya bazen sahipleri üzerinde toprak sahibi olmak gibi özelliklere sahiptir. Köpeklerin de hassas mideleri olabilir, dolayısıyla Yorkie’nin bu alandaki bir sorunu varsa, daha iyi veya daha düzenli yemelerine yardımcı olmak için yapabileceğiniz şeyler vardır. Ne denersen sorun devam ederse, daha ciddi şartları kaldırmak için Yorkie’yi veteriner hekime götürün.

Yüksek besin içeriğine sahip olan Yorkie kuru köpek yemi, kibble olarak da bilinirler. Bu bilgiyi bulmak için etiketi okuyun ve ilk iki maddenin et olduğundan emin olun. Mısır veya soya fasulyesi içeren yiyecekleri satın almayın ve gıdanın USDA tarafından denetlendiğinden ve geçildiğinden emin olun. Doldurucular, yapay koruyucular veya yan ürünlerden de kaçının. Bu maddelerin hepsi, Yorkie’nin hassas midelerini tahriş edebilir, diğer gıda türlerine göre daha az nutrisyonel olmasının yanında.

Yorkie’nin mevcut marka ile sorun yaşaması durumunda, farklı bir köpek maması markasına geçin. Köpeğinizi veterinere götürmeden önce iki ila üç markayı deneyin, çünkü doğru yemeyen nedenlerin var olup olmadığını kontrol edin.

Köpek yemine, eğer Yorkie’nin daha lezzetli olmasını sağlamak için az miktarda sığır suyu ekleyin. Yorkies’in mideleri kadar duyarlı paletleri vardır ve köpeğiniz yiyeceklerinde ekstra lezzet isteyen seçici bir yiyen olabilir.

Yorkie’yi günde iki kez aynı saatlerde besleyin. Yorkies, yanı sıra diğer köpek ırklarının çoğu, güvenilir bir set programı tercih ederler. Bu, gıdalar mevcut olduğunda daha iyi yemesini sağlamak için sinirlerini sakinleştirmeye yardımcı olur.