Harflerden resimleri çizmek nasıl

Biraz hayal gücünüz olabilir, ancak her türlü resmi alfabe harflerinden çıkarabilirsiniz. Çizgi karakterleri veya hayvanları veya kuşları çizin. Öncelikle, mektubun kendisiyle başlayın, ister küçük veya büyük olsun ve hangi görüntülerin akla geldiğini görün. Örneğin, büyük harf “S”, mektuba yapabileceğiniz bir yılan veya bir denizatosu şeklini önerebilir.

Erkek karikatür karakterinin yüzünün profili için bir anahat olarak yaklaşık 5 inç yüksekliğinde “A” düz bir sermaye çizin. Adamın burnu için “A” başkentinin sol alt alanına “c” harfini çizin. “A” boyunca geçen çizginin yaklaşık 1 santim üstünde düz bir çizgi çizin. Şapka yapmak için çizginin “A” nın her iki yanından yaklaşık 1/2 inç uzatmasını sağlayın. Ağzını yapmak için “c” burnunun yanında bir “u” şekli ekleyin. Çene yapmak için ağzınızın yanında bir “u” daha çizin. Bir kulak yapmak için “A” nın sağ tarafında geriye doğru “c” çizin.

Erkek karikatür karakterinin profilini oluşturmak için düz bir başkent “B” çizin. Bazı kısa, düz çizgilerle eskiz ederek mektubun üzerine saç ekleyin. “B” harfinin sağ üst köşesinde bir kaş yapmak için bir ark çizin. Sol başparmağınıza benzeyen harf B’nin ortasına bir burun ekleyin. Burnuna gözlük takmış gibi görünen oval bir şekil verin. Kulağını yapmak için “B” nin sol tarafına “C” çizin. Gözlüğünü tamamlamak için burnundaki ovalden kulağının tepesine bir çizgi çizin. Burnunun altında bıyık bırakın ve ağzından çıkan bir boru çekin.

“Q” büyük harfini kullanarak bir bıldırcın resmini çizin. “Q” harfinin üç boyutlu taslağını çizin. Kuş başının profilini “Q” üzerine yerleştirin; göz ve sol tarafa bakan bir gaga. Bıldırcının vücudu haline gelen “Q” nun yuvarlak şekline birkaç tüy ekleyin. Mektubun “kuyruk” kısmını sağa kuyruk tüylerine dönüştürün. Mektupun ortasındaki açık daireye tüyler ekleyin “Q.

Büyük harf “J.” kullanarak bir denizanası çizin. “J.” harfinin üç boyutlu taslağını çizin. Denizanasının en üst kısmını temsil etmek için “J” harfi üzerine bir balon şapkası çizin. Harflerin üstünden altındaki “J” harfinin gövdesine kadar ip gibi çizgilerle çizin ve bir denizanası resmini tamamlayın. Dilerseniz denizanasını renklendirin.

“P” harfinin üç boyutlu taslağını çizin ve bir panda resim yapmak için kullanın. Sol taraftaki mektubun uzun bir bölümünü pandanın ön bacağına sokun. Mektubun yuvarlak kısmını panda’nın yüzü yapın. Panda yüzünü tamamlamak için “P” harfinin yuvarlak kısmına iki kulak, iki göz, ağız ve burun ekleyin. Panda’nın ön pençesini göstermek için “P” nin uzun kısmının altına üç küçük pençe çizin.