hangilerinin hanginizin iyi gözükeceğini nasıl öğrenebilirim?

Herkesin saçında doğal ışık vardır. Saçınızı hafif bir şekilde izlerseniz, en azından bir renk altında akım görürsünüz. Saçınız için en iyi öne çıkan maddeleri seçtiğinizden emin olmak için hem doğal saç renginizi hem de cilt tonunuzu tamamlamaya çalışın. Vurguların doğal güzelliğini ortaya çıkarması gerekir.

İyi aydınlatmalı ve aynalı bir oda bulun. Aynanın çevresinde ışıklı bir banyo veya tavanda iyi bir güçlü ışık çoğunlukla yeterli olacaktır. Saçınızı açıkça görebildiğinizden emin olun.

Işık altında saçınızı inceleyin. En iyi gözlemlemek için başınızı ayna göre farklı açılarda hareket ettirin.

Doğal saç vurgularına özel dikkat gösterin. Işık farklı açılardan yakalarken, doğal olarak saçınızda diğer renklerin ipuçlarını göreceksiniz. Bunlar doğal vurgulamalar. Bu doğal vurguları tamamlayan suni vurgulamaları seçmek, doğal saçınızın farklı tonlarını en iyi şekilde ortaya çıkaracaktır.

Mutlaka, saçlarınızdaki doğal vurguları tamamlayan vurgular seçmeniz gerekmez. Birçok kadın doğal olarak oldukça açık olmayan, ancak iyi görünen olaylara sahiptir. Örneğin, Birleşik Devletler’deki birçok Güneydoğu Asyalı kadın saçlarını açık kahverengi veya sarışın tonlarında vurguluyor. Açıkça doğal değildir, ancak saç biçimlerini ve cilt tonlarını vurgular.

Saçlarınızdaki doğal vurgulardan hoşlanmıyorsanız dergilere bakın. Bakkallarda ve eczanelerde birçok saç stili dergi bulunmaktadır. Alternatif olarak, müzik videolarına ve ünlü dergilere bakabilir ve diğer kadınların öne çıktığı şeyleri görebilirsiniz.

Saç renginizi düşünün. Saçınız koyu renkse, sarışın ya da açık kahverengi gibi hafif vurgular en iyisi onu tamamlayabilir. Sarışın saçlarınız varsa, o plaj sarısı görünüm için kahverengi vurgulamayı deneyebilirsiniz. Saçlarınız açık kahverengi ise, koyu kahverengi veya kırmızımsı vurgular deneyebilirsiniz, saçınız kırmızıysa, kahverengi veya kahverengi vurgular koymayı seçebilirsiniz.

Cildinizin tonunu da tamamlamaya çalışın. Cildiniz soluksa ve çok koyu olan öne çıkanları seçerseniz, bir hayalet gibi görünebilir. Cildiniz çok kırmızıya sahipse, özellikle de yüzünde çok kızıl renkte bir şey kızarıklığı ortaya çıkaracaktır.