halıda köpek idrarını bulma

Bir köpek sahibi olmaktan çok sevinç duyuyoruz, ancak köpek idrarını temizlemek onlardan biri değil. Yine de, onlardan sonra temizlemek bir köpek aldığınızda aldığınız sorumluluklardan biridir. Köpeğinizin halen ev eğitimi alması veya ara sıra kaza geçirmesi, köpek idrarını olabildiğince çabuk temizlemeniz önemlidir. Koku problemlerine neden olabilir ve haşere çekebilir. Köpek idrarı lekesi bulma, onu temizlemenin ilk kısmıdır, ancak halıda idrar lekesi bulmakta zorluk çekebilirsiniz.

İdrar kokusunu bulun. İdrarın çok belirgin bir kokusu var. Görmeden önce köpek idrarını genellikle kokuyorsun. İdrar kokusu alırsanız, en konsantrasyon alanına gidin. Aramaya burada başla.

Koyu, nemli halı lekelerini arayın. İdrar kokusu ancak şimdiye kadar sizi alabilir. Temizlemeniz beklenen halının lekesini görebilmelisiniz. Köpek son zamanlarda orda idrar yapmışsa halı hala ıslak ve çok karanlık olabilir. Kısa bir süre varsa halı boyası kurutulmuş olabilir. Bununla birlikte, bölgede hala bir miktar renk değişikliği olacaktır. Çoğu zaman, sarı renklidir.

Siyah ışıklı bir cihaz getirin. Halı desenli veya çok karanlık ise, idrar boyasını bulmak için çıplak gözünüzden daha fazlaına ihtiyacınız olabilir. Ultraviyole ışığı kullanarak, karanlık bir ışık aygıtı karanlıkta parlak floresan renklerde halı lekeleri parlatacaktır.

Köpekler aynı yerde tekrar tekrar idrar yapmak ister. Kendi evcil hayvanınızın bıraktığı köpek idrar lekelerini arıyorsanız, daha önce kullandığı bir alanda başlayın.