haftada bir pantolon nasıl düşürülür

Yedi gün içinde bir pantolon ebadının düşmesi zor bir görevdir, ancak özveri, egzersiz ve doğru diyetle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Resmi bir olaydan önce biraz aşağı inmeniz gerekiyorsa veya sadece biraz kilo vermek istiyorsanız, hatırlamanız gereken en önemli şey bunu aklınızda büyük sağlık ile yapmak zorunda olduğunuzdur. Kilit diyetleri ve oruç sonuçları kısa vadede sonuçları gösterebilir ancak zamanla vücudunuz için kötüleşebilir. Bir hafta içinde kilo vermek ve pantolon boyutunu düşürmek isterseniz yaşam biçiminizi değiştirmeye odaklanmalısınız.

Su tüketiminizi artırın. Susuzluk sıklıkla açlıkla yanlış yorumlanır ve eğer doğru miktarda suyu içiyorsanız, atıştırmayı önlemenin daha kolay olacağını göreceksiniz. Her gün sekiz ya da dokuz bardak su içmek için bakın.

Kalori sayınızı düşürün. Kilo vermeniz veya kilo vermeniz için ne kadar almanız gerektiğini belirlemek için bir kalori hesaplayıcısı (bkz. Kaynaklar) kullanabilirsiniz. Her gün yaktıklarından daha az kaloriyi alırsanız, sonuç olarak kilo verirsiniz. Kural olarak, ortalama boyuttaki bir kadın (5’4 “ve 164 pound) aşırı kilo kaybı için günde 1,300 kaloriyi almanız gerekir, çünkü doğal olarak yaklaşık 2.000 yakarsınız. Tam ölçümler yaş, boy , ağırlık ve etkinlik düzeyi.

Önemli yiyecekleri kes. Cips, gazoz ve şeker atıştırmalık olarak alınırsa zararsız gibi görünse de kilo kaybınızı ciddi şekilde engelleyebilir. Kendinizi günde bir veya iki aperitifle sınırlayın ve bebek havuç, elma ve üzüm için normal yiyecek öğünlerini değiştirin.

Yemeklerinizi kırın. Kilo vermek istiyorsanız, iki veya üç büyük yerine günde dört veya beş küçük yemek yeme deneyin. Bu, vücudunuzun tüketmekte olduğunuz şeyi işlemesini kolaylaştırır. Gerekli kalorilerinizi, her bir yemeğin ne kadar büyük olması gerektiğini belirlemek için yemek yiyeceğiniz yemek sayısına bölün. Yemeklerinizi 2-3 saat aralıklarla boşaltın — kahvaltı, sabah ortası, öğle yemeği, öğleden sonra ve akşam yemeğinde yemek deneyin.

Yoğun aerobik egzersiz programına katılan günde en az 45 dakika harcayın. Kilo ve inç düşürmek isterseniz vücudunuzu kalori yakmaya teşvik etmeniz gerekir. Saatte 986 kalori potansiyeline sahip olan koşu, en hızlı kalorili brülördür. Koşamıyorsanız, eliptik bir makine kullanın, ip atlayın veya yüksek etkili bir aerobik dersine katılın.

Yeşil yapraklı yeşillikler, meyveler ve sebzelere dayanan düşük yağlı bir diyetle yemeğe odaklanın. Bu gıdalar vücudunuza kalori, şeker ve yağ koymadan hayatta kalabilmek için ihtiyaç duyduğu şeyleri verir.

Gece yemeklerinden kaçının. Metabolizmanınız uyurken yavaşlar, bu yüzden gece aramadan en az üç saat önce son öğün yemeyi deneyin.

Bu sayı tamamen mevcut yüksekliğinize ve ağırlığınıza bağlı olduğu için, pantolon boyutunu düşürmek için ne kadar kilo vermeniz gerektiğine ilişkin sert ve hızlı bir kural yoktur.