Gözlük reçetenizi nasıl öğrenebilirim?

Bir göz doktoru gözlerinizi incelerken, onlara ihtiyaç duyarsanız düzeltici mercekler için bir reçete yazdırabilirsiniz. Genellikle göz doktoru özel bir uygulamadır ve sunduğu tasarım çerçeveleri ve objektifleri çok pahalıdır. İndirim mağazalarında, kupon ve indirim sunan optik mağazalarda, posta siparişiyle ve çevrimiçi olarak daha ucuz gözlükler bulabilirsiniz. Reçetenizi göz doktorunuzdan almanız zor bir süreç değildir ve reçeteli gözlük için yüzlerce dolar kazandırabilir.

Gözlerinizi muayene ettiğinizde reçeteniz için göz doktorunuza sorun. Federal Ticaret Komisyonuna göre, sana bunu sağlamalıdır. Çoğu profesyonel, birçok sağlık sigortası planının gözlük için indirim yapmadığını veya indirim sunduğunu anlıyor. Gözlüğünüzü almaya karar verdiğiniz yer, reçetenin en az üç aydan bir yıla kadar eski haline gelebileceğine dair bir politikaya sahip olabilir. Görme yetisi zayıf olan bireylerde görme değişebilir, tıbbi problemler veya vizyonu etkileyen diğer koşullar vizyonu değiştirebileceğinden korunmanız içindir.

Mevcut gözlüklerinizi LensCrafters veya Pearle Vision gibi gözlük dağıtan bir yere götürün. Teknisyen lenslerdeki reçeteyi bir lensometre makinesine koyarak gözlüklerini belirleyebilir. Bu, ancak görüşünüz açıksa ve şu anki reçeteniz sizin için iyi çalışıyorsa, bilge bir fikirdir. Bazı insanlar her yıl değişen görme yeteneğine sahipken bazıları asla yeni bir reçeteye ihtiyaç duymaz veya yalnızca beş veya her 10 yılda bir. Göz muayenesine ihtiyacınız olup olmadığı konusunda göz doktorunuzun tavsiyelerine uyun.

Reçetenizin bir kopyasını çevrimiçi optik dispanserine gönderin. Reçetenizin bir kopyasını almak için seçtiğiniz optik mağazaya göz doktorunuzdan da izin verebilirsiniz. Bu, daha ucuz çerçeveler ve lensler bulmak için mükemmel bir yoldur.

Gözlüğünüzdeki bir reçetenin bir kopyasını bir kaza durumunda veya kaybettiğiniz takdirde cüzdanınızda taşımak akıllıca bir fikirdir. Reçete, acil bir durumda başka bir çifti çabuk almanızı sağlar. Bu, özellikle çok seyahat edenler için önemlidir.

Yeni bir çifti aldığınızda gözlüklarınızı atmayın. Normal gözlüğünüzü kaybederseniz veya kırarsanız, yedek bir çifti olarak kullanışlı olacaklar. Eski gözlüklerini, Lion’s Club, Sight of Gift veya Unite for Sight organizasyonu gibi hayır kurumlarına bağışlayın. (kaynak 1’e bakınız)