göz altı poşetlerini nasıl ortadan kaldırabilirim?

Vücudun diğer her yerinde olduğu gibi, alt göz kapakları yaşlanma sürecinden etkilenir. Kasların, yağlı tortuların ve genetik zayıflamanın tümü, kırışıklıkları cildinize ve gözlerindeki çantalara koymaya çalışıyor. Birçok tıp uzmanı, gözle görülebilen torbaların yalnızca plastik cerrahi ile ortadan kaldırılabileceğini kabul etse de, göz altı çuvallarla ilişkili şişmeyi azaltmaya ve gözlerin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilecek alternatif cerrahi olmayan yaklaşımlar vardır.

Daha fazla uyu. Çoğu sağlık uzmanı, her gün en az yedi ila dokuz saat uyku önerir. Yanınızda veya kafası hafifçe yükselmiş olarak uyuyorsanız, burun boşalımını teşvik eder ve göz çevresindeki sıvının birikmesini önleyerek şişmeye neden olur.

Diyetinizi değiştirin. Tuz alımı izleyin ve günde 1.500 mg Amerikan Kalp Derneği tarafından tavsiye edilen üst limiti aşmayın. Çok fazla tuz genellikle göz altı torbalarının altında yatan bir nedeni olan sıvı retansiyonunu teşvik eder. Çiğ sebze ve meyve gibi besin maddelerinden zengin gıdaları seçin. Doktor çağırın – günde sekiz ya da dokuz bardak su önerin. İşlenmiş gıdalar, alkol ve kahve gibi sıvı tutulumuna katkıda bulunan gıdalar ve içeceklerden kaçının.

Göz çevresindeki kasları egzersiz yapın. Göz çevresindeki halka halkasının dolaşımını özel olarak sıkılaştıran ve geliştiren günlük yüz egzersizleri dahil edilmesi göz altı çantaların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

Akupressür kullanın. Burun deliklerinizin her iki yanına bir parmak parmak yerleştirin ve bu basıncı muhafaza ederek veya parmak uçlarını dairesel hareketlerle hareket ettirerek yaklaşık 10 saniye boyunca yavaşça basınç uygulayın. Beş kez tekrarlayın. Facial Exercises Guide.com’a göre, bu nazik masaj, göz altı çuvalların oluşmasına katkıda bulunan toksinleri serbest bırakacaktır.

Soğuk kompres uygulayın. Dondurucuya kuru bir el havlusu yerleştirin ve soğumasına izin verin. Soğutulmuş havluyu çıkarın, yere yatırın ve yaklaşık 15 dakika boyunca gözlerin üzerine koyun. Günde iki kez tekrarlayın. Soğuk şişmeyi azaltmaya yardımcı olur.

Soğuk salatalık dilimleri uygulayın. İki salatalık dilimini 30 dakika boyunca dondurucuya yerleştirin. Derin dondurucudan çıkarın, yatın ve 15 dakika boyunca kapalı gözlere uygulayın.

Botoks tedavisi için sağlıklı bir adaysanız bir plastik cerrah veya dermatologla görüşün. Tam etki 14 gün sürebileceği halde, göz kapaklarını dolduracak bir iğne ile enjekte edilen Botox, genellikle 24 ila 36 saat içinde çalışmaya başlar. Sonuçlar dört ila altı ay sürer. Botox prosedürü için maliyetler 377 $ ila 510 $ arasında değişebilir.

Alt göz kapağı blefaroplastisi: Bu ameliyat göz altı kırışıklıklarını ve cildin fazla katlanmasını giderir ve gözlere bir kaldırma sağlar.

Bu kozmetik cerrahi için sağlıklı bir adaysanız bir plastik cerrah ile görüşün. Genellikle ayaktan ve lokal anestezi altında yapılır. Ameliyattan sonra morarma ve şişme bekleyin.

Currenthealtharticles.org’a göre blefaroplasti ortalama maliyeti 3000 $ ‘dır.