geceleri tren ıslıklarını bastırma

Federal Demiryolları İdaresine göre, trenlerin, sürücüleri ve yayaları uyarmak için otoyol-demiryolu geçitleri yoluyla ıslık çalmaları gerekiyor. Tren raylarına yakın yaşıyorsanız ve tren bir gece birkaç kere çalışırsa, tren uyandıran uykusuzluk yaşayabilirsiniz. Tren ıslıklarının sesine alışmakta zorlanıyorsanız ve duyduğunuzda nostaljik olmaktan daha ilgisini çekiyorsanız, harekete geçirmenin vakti geldi.

Beyaz ses çıkaran bir makine satın alın. Hava filtreleri bu amaç için idealdir ve temiz bir havanın yanı sıra iyi bir gece uykusu da bulacaksınız. Pencere klima üniteleri, özellikle tren raylarının yönüne bakan duvara monte edildikleri takdirde, tren ıslıklarının sesini kısmak için de etkilidir.

Geceleri kulak tıkaçları takın. Kulak tıkaçları düdüğün sesini yeterince bastırabilir, böylece iyi bir gece uykusu elde edebilirsiniz. Ağır endüstriyel kullanım için yapılmış bir çift kulak tıkacı satın alın.

Ağır kör perdeleri ve perdeleri pencerelerinize asarak ve zemini halılarla süsleyerek yatağınızın sesine karşı yalıtın. Eğer tren ıslık aşırı bir sorundaysa, duvarlarınızda akustik köpük panelleri de izole edebilirsiniz.

Pencerelerinize işlevsel dış kepenkler takın ve tren ıslık çalması ile sizin arasında daha fazla izolasyon sağlamak için geceleri kapalı tutun.

Tren rayları ve yatak odanızın arasında bir bariyer olarak bir çit oluşturun. Çiti yüksek yerleştirin ve kurullar arasında boşluk bırakmayın. Bu, sorunu tamamen çözmeyecek, ancak gürültünün bir kısmını alacaktır.

Eviniz ile tren parçaları arasında uzun boylu, yapraklı bir ağaç dikin. Bu, derhal çözülmeyen uzun vadeli bir yaklaşımdır, ancak kiraz defne ve bağ kurusu çalılar gibi her daim ağaçları dikmek, tren düdüğünün gürültünün sonbahar ve kış aylarında tam kuvvetle geri gelmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Yatak odanı yerinden oynat. Bu, büyük bir fark yaratabilir çünkü bütün evi kendinizle tren arasındaki yalıtım olarak kullanabilirsiniz. Tren raylarından evin karşı tarafına geçebilirseniz, gürültünün önemli ölçüde azaldığını göreceksiniz.