garajdaki kurutucu havanın havlamasını nasıl ortadan kaldırabilirim?

Kurutucunuzun garaja mı yoksa dışarıya mı havalandığına bakmaksızın kurutucu havalandırmanız, rutin kuruma sırasında gerçekleşen tüysüz oluşumdan temizlenmelidir. Reader’s Digest’e göre, her yıl yaklaşık 25.000 yangın yaşanıyor, yüzlerce kişi yaralı ve kurutucu yangınları nedeniyle binlerce dolar mal hasar görüyor. Tiftik, cihazın motoruna, havalandırma borusuna, ısıtıcısına veya gaz brülörüne yaklaştığında yangın olasılığı artar. Buna ek olarak, havalandaki tüysüz ve diğer malzeme birikimi, kurutucunun düzgün şekilde havalandırılmasını önleyerek cihaz için daha büyük sorunlara neden olur. Oluşturucudan isteyin, İki ya da üç yılda havalandaki lint oluşumunu gidermenin çok önemli olduğunu söylüyor.

Kurutucunuzu prizden çekin ve duvardan çekin. Kurutma makinenizin havalandırmasını kurutucuya ve duvara tutan kelepçeleri çıkarın ve kurutucu havalandıktan çıkarın.

Bir yangın tehlikesini önlemek için düşen tüy bırakmayı seçtiğinizden emin olarak, içerisindeki gevşek tüy bırakmak için havalandırma dışına hafifçe dokunun.

Havlu deliğinin iç tarafına koyulmuş linti temizleyin. Birikimin çoğu havalandırma borusunun iki ucunda olacaktır. Ulaşılması kolay parçalar için nemli bir bez kullanın ve ulaşılması zor noktalar için tel koparmayı sökmeyin. Havlu askınının ortasındaki hav bırakın ve havlu askısı ile itin.

Kurutucunun arkasındaki havalandırma deliğinden tüy bırakmayın. Ayrıca havalandırma kapağını çıkarıp havlu deliğinden kazıyarak dış havalandırma borusunu alın. Kurutucunuz garaja doğru havalandırılırsa, havalandırma deliğinden itilen herhangi bir hav bırakmayınız.

Havalandırmayı tekrar kurutucuya ve duvara kelepçeleyin ve kurutucuyu tekrar takın. Kurutmayı tekrar kullanmadan önce birkaç dakika verin.

Tüy bırakıcıyı kurutucudan temizlemek önemlidir. Yerinde, kurutucu arkasında ve tiftik filtresinde dahil olmak üzere, yerleştirebileceği birkaç yer var.