fotoğraf efektlerini düzenleme

Dijital fotoğrafçılığın gelişiyle birlikte, masaüstü yayıncılık programları da gelişti. Profesyonel rötuşlama ihtiyacını hemen hemen ortadan kaldıran sayısız kullanıcı dostu fotoğraf düzenleme programı vardır. Fotoğraf efektlerini resimlerde düzenlemek isteyen herkes, kullanımı oldukça kolay olan çevrimiçi resim editörlerini bulabilir.

Picnik web sitesine gidin. Bu ücretsiz servise kaydolmanız gerekmediğinden “Picnik’i Başlat” ı tıklayın.

“Fotoğraf Yükle” düğmesini tıklayarak resminizi yükleyin. Menü açıldığında, resmini kaydettiğiniz klasörü bulun ve “Tamam” ı tıklayın.

En üstteki, Otomatik Düzelt, Döndür, Kırp, Yeniden Boyutlandırma, Pozlama, Renkler, Keskinleştir ve Kırmızı Göz gibi farklı seçenekleri seçerek fotoğraf efektlerini düzenleyin.

“Oluştur” u tıklayın; negatif, sepya ve fırça vuruşu gibi efektler oluşturmanıza yardımcı olacak birkaç araç bulacaksınız. Son sekmeye tıklayarak eserinizi kaydedin: “Kaydet ve Paylaş.

Phixr web sitesine gidin ve “Başlayın” ı tıklayın. buton. Bu servise kaydolmanız gerekmese de, yüzen bir pencere bu servisi sıklıkla veya birkaç saat kullanmayı planlıyorsanız kaydolmanızı ister.

Bu çevrimiçi hizmetleri, hareket halindeyken kullanın; fotoğraf efektlerini düzenlemenizi sağlayacak yazılımlara erişiminiz yok.

Kullanılabilir iki seçenekten birini seçerek fotoğrafı yükleyin: bilgisayarınızda gezinme veya çevrimiçi bir resim için bir bağlantı girme. Dosyayı yükledikten sonra, fotoğrafın sol tarafında çeşitli seçeneklere sahip bir araç çubuğu görünür.

Sol çubuktaki seçeneklerden birini seçerek fotoğraf efektlerini düzenleyin. Bu araç çubuğunda, kırmızı göz azaltma, gürültü azaltma, netlik, bulanıklıklar, kömür efekti, komik yüzler ve pikselleme gibi pek çok yararlı araç bulunur.

Aşağıdaki tasarruf seçeneklerini tıklayarak eserinizi kaydedin; bu seçeneklerden seçim yapabileceğiniz bir dizi format verilecektir. Ayrıca, son düzenlenen fotoğraflarınızı paylaşmanıza ve e-postayla göndermenizi sağlayacak diğer seçenekleri de bulacaksınız.