evde buhar cilt bakımı yapma

Cildinizi evinizde bir yaşlı yüz için ödeyeceğiniz maliyetin bir kısmını şımartın. Lüks bir kaplıca ya da sahil beldesi olmayabilirken, cildiniz farkı bilmeyecektir. Evdeki buhar yüzü gözeneklerinizi açan ve kir ve yağları temizleyen derin temizleme işlemidir. Kendinize bir buhar yüzü vermek için süslü bir makineye ihtiyacınız yok; sadece ocağın üzerinde nasıl kaynatılacağını bilmeniz gerekiyor.

Üç pamuk pedini tonerle ıslatın ve yüzünüzden önce birkaç saat soğutun. Cildinize nazik olan ucuz tonerlere cadı elması ve gül suyu dahildir.

Büyük bir su kabını kaynatın. Isıyı kapatın ve suyun hala buğulanma noktasına kadar soğumasına izin verin, ancak eğilene kadar rahattır.

Yüzünüzü pul pul temizleyici ile yıkayın. Mikro boncuklu, kayısı çekirdeği veya öğütülmüş kahve çekirdeğine sahip bir temizleyici arayın. Exfoliants, kir tabakalarını ve ölü cilt hücrelerini çıkarır.

Fazla bir temizleyiciyi çıkarmak için soğutulmuş pamuklu bir bezin toneri yüzünüze batırılmış olarak silin.

Omuzlarınızın arasında büyük bir havlu toplayın ve rahatça buhar suyu potasına yaslanın. Yüzünü 10-15 dakika boyunca buharla.

Yüzünüzü başka bir soğuk toner pediyle silin.

Cildinizin türüne göre bir yüz maskesi uygulayın. Sorunlu cildiniz varsa, siyah noktadan kurtulmak için soyma türünü kullanabilirsiniz. Karma ciltler için bentonit kil maskesi deneyin.

Maskeyi ılık suyla yıkayın ve cildinizi bir kez daha tonerle silin. Tonerin kurumasına izin verin, ardından hafif bir nemlendirici katıyla izleyin.

Cildinizi en iyi şekilde tutmak için haftada bir kez buharla.

Sorunlu ciltler için kaynar suya birkaç çay ağacı veya lavanta yağı ekleyin veya rahatlamaya ihtiyaç duyan cilt için gevşek papatya çayı ekleyin.