ev geliştirme için devlet teşviklerini nasıl bulabilirim?

Hem HUD hem de ABD Tarım Dairesi Bölümü, ev geliştirme hibeleri sağlamak için her bir devlete para tahsis eder. Her bir devlet için uygunluk şartları biraz farklıdır ancak uygun başvuru sahipleri, düşük gelirli çalışanlar, yaşlılar, engelliler, azınlıklar, gazi ya da hükümet tarafından tanımlanmış bir kırsal alanda yaşayan (10.000’in altında nüfus) veya birincil ikamet yerini bir felaket bölgesi.

Bulunduğunuz şehir, ilçe veya yerel topluluk geliştirme bürosu veya kırsal kalkınma bürosuyla iletişime geçin. Yerel ofisinizi nasıl bulacağınızdan emin değilseniz, nahro.com’daki Ulusal Konut ve Yeniden Geliştirme Yetkilileri Birliği veya comcon.org’daki Topluluk Planlama ve Geliştirme Ofisi’ndeki bilgi merkezi yardımcı olabilir.

Ev geliştirme hibe gereksinimlerini karşılıyorsanız veya yeniden canlandırılması için seçilmiş bir toplulukta yaşıyorsanız ev ofisinden başvurun. Bunlara blok-hibe fonları denir ve komşuluk geliştirme ve mahalle geliştirme amaçlı kullanılır.

Başvurunuz onaylandıysa hibe fonlarını uygun bir şekilde kullandığınızdan emin olun. Bu fonların, boya veya siding, onarımlar, tek işler veya hava koşullarına maruz kalma gibi yenilemelerin içinde veya dışında sağlığa ve emniyet tehlikelerine (örneğin, tekerlekli sandalye rampası eklenmesi gibi) ihtiyaç duyulan iyileştirmeler için kullanılması amaçlanmıştır. Bazı durumlarda, malzemeler ve yardım sağlanabilir, ancak tüm uygunluk ve gelir gereksinimleri karşılanmalıdır.

Hazır ol. Konut ofisinden bir danışman, iyileştirmeler yapılmadan önce ve sonra evinizin denetimini emredecek.