el ve beden üzerindeki basınç noktaları nasıl bulunur?

Eller zevk ve acıyı uyarmak için basılan basınç noktalarıyla dolu. Ellerin sinirleri çelişkilerle dolu. Parmak uçlarımız o kadar hassastır ki en ufak bir yumru bulabilirler, ancak aşırı sıcaklık ve travmaya dayanacak kadar zorlarlar.

Elinizi dokuma ile başlayın. Başparmak ve işaret parmak arasındaki alan. Baş belasının ve eteğin diğer tarafındaki parmağınızın arasındaki eteğindeki noktaya basın. Cildi sıkıştırdığınızdan ve yalnızca cildi sıkıştırdığınızdan emin olun. Bu biraz rahatsızlık verecektir, ancak bu basınç noktasının vücudun diğer yerlerinde, özellikle baş ve arkada, ağrıyı gidereceğine inanılmaktadır. Ayrıca sizi sakinleştirdiğine ve acı çektiğine inanılıyor.

İç bilek ve eliniz arasındaki kavşağa hareket edin. Parmaklarınızı doğal olarak açın, küçük parmağınızla avucunuzun tabanına kadar bir çizgi izleyin. Bilekinizi içeriye doğru bükerken cildinizdeki çizgiye gelinen noktaya basın. Parmaklarınızda karmakarışık bir his hissedeceksiniz. Bu basınç noktasının zihni temizlediğine inanılmaktadır, böylece daha iyi düşünebilirsiniz.

Bilek hattını diğer tarafa takip edin. Bileklerin doğrudan baş parmağınızla aynı hizaya geldiği noktaya basın. Bu basınç noktası ile parmaklarınız arasında karıncalanma hissi de hissedersiniz. Cildin iyileştirilmesi ve solunum ile yardım olduğuna inanılmaktadır. Aynı zamanda keder ve manevi özlem rahatlamak için inanılıyor.

Elini çevir ve minyatür resmine bak. Cildinizin minyatür resiminizin alt dış köşesine ulaştığı noktaya basın. Sol küçük resminizi basarsanız, sağ alt köşesindedir. Sağ küçük resme basıyorsanız, sol alt köşede.

Avuçiçiğinizi tekrar yukarı doğru çevirin. Radius ve ulna kemikleri arasında bilek kırışının hemen altındaki noktaya basın. Bu tendonlarda bir boşluk var ve elinizi birkaç saniye hissizleştirebilirsiniz. Parmaklarınızı kıpırdayorken dairesel harekette aşağı doğru bastırın. Bu basınç noktasının, heyecanlı olduğunuzda duyguları boşalttığına inanılıyor.

Her basınç noktasına nazik, sabit basınç uygulayın. Herhangi bir acı çekerseniz durun. En iyi yer bulmak için bölgedeki basıncı artırın. Basınç noktaları kişiden kişiye değişir. Bazı insanlarda aşırı duyarlıdırlar, bazıları ise kendilerini hiç hissetmemektedir. Sizin için neyin işe yaradığını deneyelim.