eczacı işleri bulma

Eczacılar kariyerlerini başkalarına yardım etmek için yaparlar. Sadece reçeteleri doldurup ilaçları dağıtmakla kalmazlar, sağladıkları uyuşturucular hakkında da tavsiyeler ve uyarılar sağlarlar. Bir eczacı olarak, uyuşturucular arasındaki muhtemel etkileşimleri, potansiyel yan etkileri ve her bir ilacın birincil kullanışını bilmek zorundasınız. Ayrıca, müşterilerinizin aldığı diğer uyuşturucuların farkında olmalısınız böylece onlara uygun tavsiyeler verin. Bir eczacı olduğunuzda yapmanız gereken çok şey var, ancak çok faydalı bir iş olabilir. Eczane işleri ile ilgileniyorsanız, bugün onları nasıl bulacağınızı öğrenin.

Eczane okulunuzdaki kariyer ofisinden işe yerleştirme yardımı alın. Bu ofiste, çalışmayı en çok isteyeceğiniz ülke alanlarında mevcut eczacı açıklarını bulmak için kullanabileceğiniz kişiler bulacaksınız.

Staj tamamlayın. Çoğu eczane okulu, programın bir parçası olarak bunu gerektirir. Stajyer olduğunuz eczacı, işe yerleştirilen yerlere başvurabilir veya mezun olduktan sonra kendiniz bile kiralayabilir.

Hedeflenen bir devam ettirme bombardımanı yapın. En çok çalışmayı tercih ettiğiniz yerleri belirleyin, sonra her birine özgeçmişinizi gönderin. Eczane okul transkriptlerinizi ve kendinizi tanıtan ve akademik başarılarınızın bazılarını vurgulayan bir kapak yazısı ekleyin.

Bir eczacı olabilmek için akredite bir eczane okuluna gitmeniz gerekecek. Eczanede Bilim Lisans derecesi, eczacı olarak çalışmanız gereken en düşük lisans düzeyidir. Birkaç yıl daha eğitim alan Eczacılar Doktoru olabilirsiniz.

Profesyonel bir organizasyona katılın. Çoğu devlette profesyonel eczacılar ittifakları vardır. Üye olun ve grup işlevlerine katılın. Bu olaylarda, yolda bir iş bulmanız için iletişim kurabilirsiniz.

HealthCareRecruitment.com gibi bir çevrimiçi iş kurulunu ziyaret edin (aşağıdaki Kaynaklara bakın). Bunun gibi yerler, Amerika Birleşik Devletleri’nde eczacı işleri için geçerli listelere sahiptir.

Her eyalet, lisanslarını almak için eczacıların standart bir sınavı geçmesini şart koşuyor. Eczaneye ruhsatsız başvuramazsın.

Sürekli eğitim, eczacılar için önemlidir. Tıbbi manzara her geçen gün değişiyor ve onlarca yeni ilaç her yıl tanıtılıyor. Piyasaya giren her yeni ilaca ilişkin güncel bilgileri edinmeniz gerekecek. Ayrıca, uyuşturucular ve bunların dağıtılması ile ilgili yeni ve değişen yasal konulara ayak uydurmanız gerekir.