duvar sanatı için fotoğrafları nasıl büyütürüm

Dijital fotoğraf teknolojisi, fotoğrafları duvar kağıdına çevirebilmeniz için böylesine aşırı bir seçenek sunar. Bu alışılmadık ve göz alıcı duvar dekorasyon stilini seçerken birkaç seçeneğiniz var.

Bir fotoğraf seçin ve büyütme ve baskı hizmeti veren bir şirketin web sitesine yükleyin. Bir duvara asılacak ve o duvarın yalnızca bir bölümünü kaplayacak boyutta bir fotoğraf posteri, yerden tavana uzanan büyük bir özel duvar kağıdı veya sadece tek bir cismin şekli gibi bir duvar kaplaması seçebilirsiniz. Mpix web sitesinde gösterilen gerçek boyutlu bir futbol oyuncusu.

İhtiyacınız olan boyutu seçin ve fotoğrafın çözünürlüğünün bu boyut için yeterli olduğundan emin olun. Web sitesi, fotoğrafınızın yeterince yüksek bir çözünürlüğe sahip olup olmadığını size söylemelidir; bu durumda başka bir fotoğraf seçmelisiniz.

Genişlemeyi önizleyin ve siparişinizi verin. Kişi ve ödeme bilgilerini girin ve önizlemeyi onaylayın. Siparişiniz hazır olduğunda gönderilecektir.

Fotoğrafınızı, fotoğraf baskısı ve büyütme yapan bir mağazaya getirin. Film geliştiren ve fotoğrafları basan birçok mağaza, büyük boyutlu fotoğrafları basabilir. Zımba gibi ofis malzemeleri mağazaları ve The UPS Store gibi belge hizmetleri sağlayan mağazalar da bu hizmeti sağlayabilir. Fotoğrafınızı onlara nasıl teslim edebileceğini ilgili mağazayla kontrol edin. Onlara e-postayla göndermenize izin verebilir veya kameranızdan doğrudan kopyalayabilirler. Kesinlikle bir USB başparmak sürücüsünden veya CD’den kopyalayabilmeleri gerekir. JPEG veya PNG dosyaları çoğu hizmet tarafından önerilir ve fotoğraf makinenizin oluşturabileceği en yüksek çözünürlük, büyütmeler için en iyisidir.

Bir boyut seçin, yapılması gereken görüntü düzenleme veya kırpma işlemlerini tartışın ve siparişinizi verin. Onlara olduğu gibi büyütebilecekleri bir fotoğraf getirebilir, ancak boyutlar mükemmel değilse, fotoğrafı seçtiğiniz genişlemenin boyutuna uyacak şekilde kırpmanız veya yeniden boyutlandırmanız gerekebilir.

Baskı işleminin bitmesini bekleyin ve geri dönün ve yazıcıyı kaldırın. Bu tip genişleme, genellikle beklerken yapılabilecek hızlı bir işlem değildir. Siparişinizin hazır olabilmesi için birkaç gün ila birkaç hafta arasında bir yerde beklemeniz beklenebilir.