Dümenlerin besin oranlarını nasıl hesaplayabilirim?

Zor ekonomik zamanlarda, aileler sık ​​sık para kazanmanın yollarını ararlar. Bir fikir, sebze yetiştiriciliği ve sığır eti için direksiyon yetiştirme gibi kendi yiyeceklerini yetiştirmektir. Paradan tasarruf etmek ya da daha sağlıklı olabilmek için yiyecek için bir yönlendirici olsun ya da büyük bir borsa gösterisinde ya da 4H projesi olarak gösterilsin, yönlendirmenin uygun beslenmeye sahip olmasını sağlamak şarttır.

Bir başlangıç ​​ağırlığı oluşturmak için direksiyondan tartın. Terazileri kullanmak tercih edilir, ancak ağırlık, direksiyonun kalp kuşağını ve vücut uzunluğunu ölçerek tahmin edilebilir. Ağırlık, kendiliğinden çarpılarak vücut uzunluğunun ve toplamın 300’e bölünmesiyle elde edilen kalp kuşağına eşittir. Ağırlık her üç ila dört hafta bitene kadar alınmalıdır.

Direksiyonunuz için arzu edilen günlük kazancınızı belirleyin. Bir gösteri için yükseliyorsanız, gösterinin tarihini bitiş tarihi olarak kullanın. İstenen ağırlığı belirle, genellikle direksiyon cinsine bağlı. Arzu edilen günlük kazancı hesaplamak için bırakılan gün sayısı kadar kazanmak için bırakılan kilo sayısını bölün.

İstenilen günlük kazancı temel alan grafiğin besleme oranı. Rasyonların tanımlanmasının en basit yolu, karmaşık görev için özel olarak tasarlanmış bilgisayar programlarını kullanmaktır. Çoğu yerel uzantı ofisi veya devlet tarım bölümü, topluma bu hizmetleri sunmaktadır. Rasyonlar, beslenme kaygılarını mali kaygılarla dengelemeli ve yemeye devam edebilmesi için direğe lezzetli olmalıdır.

Soya küspesi veya keten tohumu yağı unu gibi bir protein takviyesi ve kalsiyum, fosfor ve potasyum gibi mineraller eklemeyi unutmayın. Minerallerin beslenme süreci boyunca özgürce tercih edilmesi önerilir.

Uygun rasyonlarda kaba yem, tahıl, protein ve vitaminler ile mineraller dengelenir.

Son işlem, en azından direksiyon beslemesinin son 140 gününü içermelidir. Bu noktada, döner yeminin yüzde 70 ila 80’ini mısır ve yulaf dahil olmak üzere çeşitli tahıllar şeklinde almalıdır.