doğru parfüm kokusu nasıl bulunur?

Bu harika kıyafet için mükemmel bir son ve özel bir fırsat, doğru parfümdür. Biraz parfüm dili öğrenmek ve denemeler için zaman ayırmak genel görünüşünüzü daha az yapacak kadar tamamlayacaktır. İster gece günlük ışık yayan bir şey isterse de bir şeyler arıyorsanız, doğru parfüm seçmenin biraz çaba harcamaya değer olduğunu unutmayın. Bu hem kendinize güven hem de vücut kimyası açısından çok kişisel bir tercihtir. Parfümün gizemlerinden biri, farklı insanlarda kokunun ne kadar farklı olduğunu — ki bu kimya. Sevdiğiniz bir parfümün kim olduğunuzun bir ifadesi olarak bulun ve reaksiyonları izleyin — başka bir kimya çeşididir! Kendi kişisel ifadenizi parfümde bulmak eğlencelidir ve sadece istediğiniz reaksiyonları üretir.

Parfümerlerin kokuların özelliklerini tanımlamak için kullandığı terimleri öğrenin. Bu, size yardımcı olmaya çalışan satış elemanlarıyla iletişim kurmanıza ve paketlerdeki açıklamaları çözmenize yardımcı olacaktır. Temel tanımları öğrenmek de sizi bu kadar sinir bozucu bir şey haline getiriyor -ama-doğru değil-ama-bilmiyorum-neden bilmiyorum. Parfümerler geleneksel olarak ürünlerini şu maddelerle açıklarlar: narenciye, çiçek, baharatlı, odunsu ve misk. Neredeyse tüm parfümler bir bileşim karışımı iken, genellikle bu “tonlar” dan biri baskındır. İçindekiler listesi ayrıca hafif ila ağır arasında düzenlenmiştir: citrusy veya tek çiçek kokusu, daha ağır ve odunsu, misk kokusu yerine günlük olarak daha hafif ve belki de daha uygun görünüyor. Yasağı, bir çiçek, lila veya vadi üze- rinden daha ağır bir etkiye sahipken, bazı ormanlık, baharatlı kokular yaslı bir iş görünümünü tamamlayan hafif olmayan girly bir etki kazandırırken yasemin istisnalardır. .

Aramayı evde başlatın. Bu, kokudaki zevkinizi test etmenize ve bir kaç saat boyunca bir parfüm taktığınızda başkalarının fark edeceğini belirlemenize yardımcı olur. Dirseğinin cırcırlarına tek bir parfüm daberi koyun — günlük işlerinizi yaparken yıkamanızı önler. Kokla. Birkaç saat bekleyin ve tekrar koklayın. Dikkat edin ne kadar iyi yıpranmış olduğunu. Soluklaşmış olabilir ya da uyguladığınız zamandan çok farklı kokabilir, işte vücut kimyası budur. Yeri sabun ve su ile yıkayın ve bir sonraki bölüme geçin. Doğum gününüzü veya Noel koleksiyonunuzu benzer / sevgi, ho-hum ve ne düşünüyor olduğumuza göre sıralayabilirsiniz. Ve alışverişe ne zaman gitmeniz gerektiğini öğrendiniz.

Alışveriş gezisinden en iyi şekilde faydalanmak için kısa kollu giyin — test alanlarını en üst düzeye çıkarıyoruz. Bu size dört deneme yaması sunar — her iki dirsek dolandırıcıları ve her iki bilek. Parmağınızı boynunuzda veya ellerinizin arkasında denemek burnunuzu şaşırtıracak, bu yüzden bir seferde dört kokuyu denemek için yer var. Daha fazla araştırma için dört denemeyi yıkayıp tekrar başlamak için zamana ihtiyacınız var. Satış yardımınız varsa, dili konuşun — Aramanızı daraltacaktır. Satış elemanınıza ne gibi şeyler söyleyerek yardımcı olabilirsiniz, ancak bu konuda hoşunuza nasib etmeyin — X kokuyor, ancak cildinizde gerçekten hızlı bir şekilde kayboluyor; Y harika komplekstir ancak bir saat sonra bayat ve kartonlaşıyor. ya da iki. Bilgilendirilmiş satış yardımının sizin için denemeniz gereken alternatifleri olacaktır.

Zamanı bulabilirseniz, deneyleri rekabet etmek için bir alışveriş gezisi ayırın. Okuduğunuz muhteşem kokuların gerçekten kokusunu nasıl bulduğunuzu öğrenin. Belki günlük kıyafetler için çok pahalı, ya da kim olduğunuza uygun değil — ama şimdi keşfedeceğiniz zamanı. En kötü durum: biraz boşa vakit, biraz sabun ve su ve “XYZ’yi giyemiyorum” diyene şans. En iyi durum: dolabınıza kokular ekleyen yeni bir şeyler bulacaksınız — ne mutlu bir sürpriz.

Unutmayın ki parfümün nihai hakem sizsiniz. Nasıl çalıştığına dair her şeyi bilmek zorunda değilsiniz — sadece sizin için nasıl çalıştığını. Sizin için doğru parfüm kokusu, kendinizi kim olduğunuz konusunda kendinden emin hissettiren bir koku. Güven, ortaya çıktı, sadece mükemmel kokuyor ve etrafınızdaki insanlar harika bir şekilde farkedecekler.