doğal olarak nasıl güzel hissedeceğiniz (genç kızlar için!)

Gençken vücudunuz sürekli değişiyor. Bir erişkin olarak gelişmeye başlarsınız ve çevrenizdeki arkadaşlarınız da gelişmeye başlar. Vücudunuz ve görünüşünüz hakkında daha bilinçli hale gelirsiniz. Dergilerde veya televizyonlarda görülen kadınların görüntülerini yansıtmaya çalışmak yerine, kendiniz olmak ve doğal güzelliği kucaklamak önemlidir.

Kendiniz hakkında hoşunuza giden şeyleri yazın. Listeyi duvara asın ve güveninizin artması gerektiğinde bakın. Kendinizden hoşlanmadığınız şeylere yalnızca hiç odaklanırsanız, doğal olarak güzel hissedeceksiniz asla.

En sevdiğiniz özellikleri vurgulayın. Örneğin, güzel, kıvırcık saçlarınız varsa, normalde olduğundan farklı bir şekilde stil yapın. Veya, renk tonlamış iseniz, kolsuz gömlek giyerek onları gösterin.

Cildinize iyi bakın. Makyaj, yağ ve kir kaldırmak için her gece uykuya geçmeden önce yüzünüzü ılık su ve sabunla temizleyin. Cildinizi gün boyunca sulanmaya devam etmek için nemlendirici uygulayın. Güneşte olacaksanız, güneş kremi eklenmiş bir nemlendirici kullanın. Ellerinizi ve saçlarınızı yüzünüzden uzak tutun, çünkü doğal yağları akneye neden olabilir.

Her gece tam bir gece uykusu çekin. Kendinizi tazelenmiş haliyle uyandıracak, günü hazırlamaya hazır olacaksınız. Tam bir gece uykusu alamıyorsanız, vaktiniz olduğunda kestirin.

Programınıza uyan bir egzersiz programına katılın. Köpeğiniz sabahtan önce veya sonra okuldan yürüyorsa bile. Okul sonrası sporlar mükemmel bir egzersiz programıdır ve başkaları ile sosyalleşmenizi sağlar. Egzersiz, sizi sağlıklı tutmak, enerjinizi artırmak ve benlik sayınızı arttırmak için faydalıdır. Bol su içerek gün boyunca sulanmaya devam edin.